کاغذدیواری پذیرایی کوچک را چگونه انتخاب کنیم؟

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذدیواری پذیرایی کوچک تصمیمی مناسب و اطمینان‌بخش برای زینت‌بخشی بخش‌های متعدد موجود در هر منزل‌ است. کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک در هر خانه متناسب با آرایش دکوراسیون موجود در آن متفاوت است. سالن پذیرایی یکی از فضاهای مهم، تماشایی و شلوغ در منزل است. رفت‌وآمد، نشستن، تماشای تلویزیون و غیره در این فضا بیش از قسمت‌های دیگر خانه است.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هم با راهکارهایی مفید در مورد انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی کوچک آشنا شویم.

انواع کاغذدیواری پذیرایی کوچک دارای چه نقوش متنوعی است؟

نقش‌های جورواجور و گوناگون کاغذدیواری پذیرایی خیره‌کننده است؛ مانند: نقوش جنگل، طبیعت، سه‌بعدی و عمق‌نمایی‌شده، عروسکی، آجری، نانوون، ضد آب، پارچه‌ای، ونیل وغیره.

پذیرایی‌های منزل به دو شکل کوچک و بزرگ تقسیم‌‌سازی می‌شوند. اگر پذیرایی کوچکی دارید استفاده از کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک مختص فضاهای کوچک سالن می‌تواند رنگ و لعاب زیبا و وصف‌ناپذیری به فضای پذیرایی شما بدهد. کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه هم با توناژ رنگارنگ محیط خانه را شاداب‌تر می‌کند.

نکات ضروری در انتخاب شایسته کاغذدیواری پذیرایی کوچک

در انتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک باید بتوان به دل‌نوازی فضای پذیرایی، بزرگتر و پرجلوه‌تر نشان‌دادن پذیرایی و توجه‌برانگیزکردن همگان نسبت‌به آن فضا دقت کرد. برای انتخاب بهترین کاغذدیواری برای یک سالن کوچک این نکات را مدنظر قرار بدهید:

 • قابلیت شستشو داشته باشد.
 • ضد آلرژی‌ باشد.
 • بوی بد و گردوغبار را در خود نگه‌داری نکند.
 • در مقابل گرما و رطوبت دوام بالایی داشته باشد.
 • بهتر است براق باشد چون نور بیشتری را در فضا منعکس می‌کند.
 • کاغذ دیواری مات فضا را کوچکتر و تنگ‌تر نشان می‌دهد.
 • انتخاب رنگ‌های روشن مناسب کاغذدیواری سالن کوچک فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد.
 • در انتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک باید به ثبات رنگ‌داشتن کاغذها دقت کرد و قبل از خرید تضمین ثبات رنگ کاغذدیواری را مدنظر قرار داد.
 • کاغذ دیواری برای پذیرایی کوچک باید طول عمر بالا داشته و زود تخریب و پوسته پوسته نشود.
 • در انتخاب کاغذدیواری پذیرایی‌ کوچک می‌توان به طرح‌های متنوع وخوش‌رنگ نقوش عمودی توجه کرد؛ چراکه ارتفاع دیوارهای پذیرایی کوچک با نقوش عمودی بلندتر از حد معمول نشان داده می‌شوند.
 • طرح‌های افقی، دیوار را عریض‌تر و پهن‌تر نشان داده و سقف پذیرایی را کوتاه‌تر از حد معمول نمایش می‌دهند.
 • در انتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک نباید طرح و نقش‌های شلوغ و دَرهَم استفاده کرد؛ چراکه سالن منزل کوچکتر و تنگ‌تر به نظر می‌رسد.
 • کاغذدیواری پذیرایی کوچک باید دارای طرح‌های ساده‌تر باشد؛ چراکه این گونه نقوش باعث بزرگتر جلوه‌دادن فضا می‌شوند.
 • استفاده از رنگ‌های کاغذدیواری بستگی به چیدمان و رنگ مبلمان و اشیای دورواطراف آن‌ها دارد.
 • انتخاب کاغذدیواری و چینش صحیح اثاث منزل در بزرگ‌نمایی و یا کوچک‌نمایی فضا کمک شایان توجهی می‌کند و به ایجاد تعادل بین طراحی دکوراسیون و کاغذهای دیواری می‌انجامد.
 • کاغذدیواری سه بعدی به عمق نمایی و برجسته سازی بیشتر فضا کمک می‌کند.

ترکیب دیوارهای سالن کوچک با طرح و رنگ‌های متنوع

اگر دنبال تنوع‌پذیری در ترکیب کاغذدیواری و رنگ‌پذیری دیوارها هستید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های متنوع رنگ روغن برای دیوارها و کاغذدیواری مناسب پذیرایی کوچک استفاده کنید. ترکیب رنگ دیوارها با کاغذدیواری پذیرایی کوچک در زیباسازی بیشتر منزل مهم است. استفاده از رنگ‌های روشن و تیره دیوارها با همراهی کاغذدیواری پذیرایی کوچک فضا را دل‌انگیزتر می‌کند.

انتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک روی دیوارهای به رنگ تیره توجه‌برانگیز است. نمایش قابی از کاغذدیواری سه‌بعدی مناسب پذیرایی کوچک دیوارها را برجسته‌تر و با عمق‌نمایی زیادتری نشان می‌دهد.

درانتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک استفاده از رنگ‌های سرد به‌رنگ بنفش، آبی، سبز، سبزآبی، آبی‌بنفش و غیره فضای سالن را بزرگتر نشان می‌دهد.

در انتخاب مدل کاغذدیواری برای پذیرایی کوچک استفاده از رنگ‌های گرم مثل نارنجی، قرمز، زرد و غیره فضای سالن را کوچک‌تر نمایش می‌دهد. در انتخاب مدل کاغذدیواری برای پذیرایی کوچک استفاده از رنگ‌های طوسی و سفید نیز می‌توانند مکان پذیرایی را وسیع‌تر نشان دهند. همچنین ترکیب رنگ‌های گرم و طوسی یا سفید کاغذدیواری با رنگ دیوار می‌توانند جلوه‌ای متفاوت به فضای پذیرایی دهد.

استفاده از رنگ‌های پاستلی برای دیوارها به جای رنگ روغن برای سالن کوچک به لوکس‌ترکردن و زیباسازی فضای منزل کمک شایانی می‌کند. کاغذ دیواری اتاق دخترانه با این رنگ به سادگی هماهنگ می‌شود.

 

آیا کاغذدیواری مناسب پذیرایی باید تمام دیوارهای موجود در منزل را پر کند؟

اگر در چینش کاغذدیواری پذیرایی کوچک تمام دیوارها را یک‌دست کاغذدیواری بچسبانید باعث گرفتگی و شلوغی فضای پذیرایی می‌شود و آن را کوچکتر نمایش می‌دهد. استفاده از کاغذدیواری پذیرایی کوچک در تمام دیوارهای موجود در پذیرایی باعث تولید حسی از عدم راحتی و سردرگمی نیز می‌شود.

می‌توانید برخی دیوارها را با رنگ ساده رها کنید یا یک کاغذدیواری خیلی ساده بچسبانید تا هم فضای منزل را متنوع کنید و هم از شلوغی بیش از حد جلوگیری کنید. انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب در کنار پذیرایی نیز اهمیت زیادی دارد تا فضایی یک‌دست را فراهم کند.

کاغذ دیواری پذیرایی

استفاده از رنگ‌های روشن و تیره در کاغذدیواری پذیرایی کوچک

در انتخاب رنگ‌بندی کاغذدیواری کوچک کاملاً آزادید اما دقت زیادی به عمل آورید. رنگ‌های روشنی اعم از لیمویی‌رنگ، صورتی‌‌رنگ، بژرنگ و استخوانی‌رنگ می‌توانند فضا را دل‌بازتر نشان دهند و برخلاف آن رنگ‌های تیره و کدر دل‌بازی را از فضای منزل می‌گیرد و آن را گرفته‌تر نمایش می‌دهد.

نصب کاغذدیواری

اجرای کاغذ دیواری ابودیزاین 

سبک مدرن و کلاسیک 

طرح پتینه، داماسک، هندسی 

مناسب برای اتاق‌های تجاری و اداری، پذیرایی، اتاق خواب، اتاق نوجوان

مشاهده کامل آلبوم

تاثیر مهم نور در مدل کاغذدیواری برای پذیرایی کوچک

فقط کوچکی یا بزرگی خانه شما نیست که در انتخاب درست کاغذ دیواری تاثیرگذار است بلکه نور طبیعی که سالن شما در طول روز دریافت می‌کند نیز تا حد زیادی موثر است. اگر پنجره‌های خانه شما در جهتی قرار گرفته که چندین ساعت نور کامل آفتاب وارد فضا شود، می‌توانید از کاغذدیواری‌های اندکی تیره‌تر یا شلوغ‌تر نیز استفاده کنید. این موضوع در شب با نورپردازی و استفاده از منابع مختلف نور مصنوعی چون لوستر، چراغ زیرسقفی، آباژور، هالوژن و… نیز قابل حل است.

کاغذدیواری بافت‌دار و ساده برای پذیرایی‌ کوچک

کاغذدیواری پذیرایی کوچک نباید خیلی ساده و بدون بافت باشد. زیادی ساده بودن همه دیوارهای سالن پذیرایی نیز فضا را بی‌روح و کسل کننده می‌کند. لذا بهترین کار این است که از ترکیب دو رنگ کاغذدیواری، یا یک طرح شلوغ و یک طرح ساده استفاده کنید. بافت‌های راه‌راه و روشن عمودی‌شکل کاغذدیواری کوچک بهترین گزینه برای پرجلوه‌ترکردن فضا است و سقف‌ها را بلندتر نشان می‌دهند.

 

طرح‌های متنوع کاغذ دیواری پذیرایی کوچک

کاغذدیواری پذیرایی کوچک مدل، انواع، رنگ و جنس‌های متفاوتی دارند. طرح پتینه، طرح گل‌دار، اسلیمی، طرح‌های هندسی درشت و ریز، طرح‌های مدل روکوکویی، طرح‌های برجسته و سه‌بعدی‌نمایی، کاغذدیواری نانو(قابلیت شستشو و دارای عایق گرما و صدا) کاغذدیواری بدون بافت و بافت‌دار، برگ‌انجیری، طرح‌های گیاهی متنوع مانند انواع درخت و گل‌های درشت و ریز و کاغذهای دیواری کارتونی و شاد، طرح آبرنگی، طرح اسپرت، طرح مواج و غیره.

کاغذدیواری سالن کوچک

در انتخاب کاغذدیواری سالن کوچک باید به نحوه قرارگیری صحیح کاغذ دیواری توجه‌ای ویژه نشان داد. نحوه قرار گیری کاغذدیواری سالن کوچک مساله‌ای مهم از عناصر دکوراتیو و چینش صحیح طراحی دکوراسیون در منزل است که به بزرگتر نشان‌دادن و یا کوچکترنشان‌دادن می‌انجامد.

استفاده از کاغذدیواری سالن کوچک در دیوار پشت سرویس مبلمان و تلویزیون در برجسته‌نمایی فضا مهم است. این قسمت از منزل در سالن پذیرایی بسیار چشم‌گیر است و باعث جلب نظر می‌شود.

در انتخاب کاغذدیواری پذیرایی کوچک می‌توان نکته‌ای را مدنظر قرار داد که برای زیباسازی فضا اهمیتی شگرف دارد. می‌توان تنها از یک تک‌دیوار برای دیزاین پذیرایی استفاده کرد. این انتخاب در مدل کاغذدیواری پذیرایی کوچک جلوه‌ای زیبا به فضای کوچک پذیرایی می‌دهد و آن را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهد و دارای عمق می‌کند.

 

کاغذ دیواری

آیا می‌توان در خرید و انتخاب کاغذدیواری سالن کوچک از طرح‌های بسیار درشت یا خیلی ریز استفاده کرد؟

طرح کاغذدیواری بسیار تنوع دارد. استفاده از نقوش و طرح‌های بزرگ و خیلی کوچک نه تنها باعث زیباسازی فضای منزل نمی‌شود؛ بلکه به کوچک‌تر نشان‌کردن فضای سالن پذیرایی کوچک می‌انجامد. در انتخاب کاغذدیواری سالن کوچک به استفاده از نقوش تکرارپذیر و شلوغ توجه کنید که فضای سالن را تنگ‌تر نشان می‌دهد.

کاغذدیواری‌ سالن کوچک با طرح های هندسی

به استفاده از طرح‌های هندسی‌شکل در کاغذدیواری کوچک توجه کنید؛ به‌شرط اینکه بسیار درهم و پُرازدحام نباشند. این انتخاب می‌تواند فضا را پویاتر و جذاب‌تر نمایش دهند. طرح‌هایی چون دایره یا لوزی‌های تکرارشونده در کنار دکوراسیون مدرن و ساده جلوه فوق‌العاده‌ای دارد که اگر اهل ریسک هستید حتما باید امتحان کنید.

فروش کاغذدیواری

کاغذدیواری لئون LEON

سبک کلاسیک

طرح‌های متنوع ساده، گلدار، پتینه، راه‌راه، داماسک

قابل شستشو

مقاوم دربرابر نور آفتاب

مشاهده کامل آلبوم

نصب کاغذدیواری پذیرایی کوچک

آماده‌سازی، زیرسازی و صاف‌‌کردن سطح دیوارهای منزل قبل از نصب کاغذدیواری مهم است. نصب صحیح کاغذدیواری به زیباسازی فضای منزل می‌افزاید و فضا را جذاب‌تر و زیباتر می‌کند.

کاغذدیواری سالن کوچک را به چه شکل‌هایی می‌توان تهیه کرد؟

کاغذدیواری پذیرایی کوچک را به شکل رولی و متری‌ می‌توان استفاده کرد؛ همچنین تجربه مشاهده انواع چاپ کاغذ دیواری که شامل چاپ سیلک ابریشمی، دیجیتالی یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است فرایند خلاقانه مهمی در استفاده کاغذدیواری پذیرایی کوچک است.

مشاهده آلبوم کاغذدیواری به همراه مشاوره رایگان

شرکت ابنیه سازان هونام، بورس انواع کاغذدیواری در تهران، همه روزه در نمایشگاه دائمی خود واقع در نشانی:تهران-بزرگراه رسالت خیابان بنی هاشم خیابان خسروآبادی پلاک ۱۱۴/۱ پذیرای شماست تا از آلبوم‌های کاغذدیواری متنوع و بی‌نظیر ما دیدن کنید. همچنین امکان مشاهده آلبوم‌های کاغذدیواری ما به شکل آنلاین نیز فراهم است. برای هماهنگی بیشتر با دفتر ما به شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

درب اتاق خواب سفید طلایی: دروازه ای به سوی آرامش و تجمل

انواع طرح های درب اتاق خواب درب اتاق خواب به عنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی، می‌تواند نقش قابل توجهی در زیبایی و حس ...
ادامه مطلب

درب ام دی اف روکش پی وی سی|کاتالوگ و قیمت درب MDF روکش PVC

چرا درب ام دی اف روکش پی وی سی بخریم؟ درب ام دی اف روکش پی وی سی یکی از ارزان‌ترین و در عین حال ...
ادامه مطلب

انواع کفپوش خانه و مکان‌های اداری، مقایسه مزایا و معایب

نصب انواع کفپوش بهترین گزینه برای تغییر حال و هوا و نوسازی منازل است. با انتخاب رنگ دلخواه در بین انواع طرح و رنگ‌های کفپوش‌ها ...
ادامه مطلب

کابینت آشپزخانه جدید 1402، ایده‌های بکر و خلاقانه

اگر به دنبال ایده‌های جذاب برای کابینت آشپزخانه جدید هستید این مقاله برای شماست. با این عکسها و مطالب قطعا ایده بهتری به شما الهام ...
ادامه مطلب

انواع کابینت ممبران سفید، جدیدترین عکس‌های کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت ممبران سفید پرطرفدارترین کابینت در میان ایرانیان است. برای همین تصمیم گرفتیم این طرح  و رنگ کابینت، یعنی کابینت ممبران سفید، را در این ...
ادامه مطلب

کمد دیواری رختخواب و لباس ریلی و لولایی،  طراحی داخل کمد دیواری رختخواب و لباس

چطور طراحی داخل کمد دیواری رختخواب و لباس را انجام دهیم؟ چطور کمد دیواری رختخواب و لباس را طراحی کنیم طوری که حداکثر بهره را ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟