کابینت نئوکلاسیک چیست؟ کابینت کلاسیک اما با تجملات و تزئینات کمتر!

کابینت نئوکلاسیک چیست

اینکه کابینت نئوکلاسیک چیست و آیا به درد آشپزخانه ما می‌خورد یا نه سوال بسیاری از متقاضیان خرید و ساخت کابینت آشپزخانه است. بحث کابینت نئوکلاسیک این روزها خیلی داغ است و ما در این مقاله می‌خواهیم در این مورد صحبت کنیم که واقعا کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک نقطه تلاقی کابینت سبک مدرن و کلاسیک است. نه به سادگی کابینت‌های مدرن است و نه در آن اثری از گل و بوته‌های منبت‌کاری و تاج و ستون و سرستون سبک کلاسیک را می‌بینیم. نئوکلاسیک سبکی همه پسند است که می‌تواند در طیف بیشتری از آشپزخانه‌ها نصب شود. در آشپزخانه‌های نئوکلاسیک همانند مدرن کابینت‌های بلندی مشاهده می‌کنید که تا سقف می‌روند و همانند سبک کلاسیک ویترین‌هایی جهت نمایش ظروف لوکس و دکوری دارند.

درواقع نئوکلاسیک هرآنچه مزیت خوب و مثبت در دو سبک مدرن و کلاسیک وجود داشته از آن خود کرده و معایب آنها را حذف کرده است.

طراحی و اجرای کابینت نئوکلاسیک سفید با ام دی اف ترک و صفحه کابینت کوارتز

 

چه شد که کابینت نئوکلاسیک باب شد؟!

این روزها تزئینات زیاد و گاهی اغراق شده سبک کلاسیک به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید. از طرف دیگر سبک مدرن را زیادی ساده و خسته‌کننده می‌دانند. اینجا بود که سبک نئوکلاسیک به یاری طراحان کابینت آمد. سبکی که تزئیناتی ساده و ظریف آن تقریبا همه سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد.

در این ویدئو توضیحات کامل مدیر پروژه در مورد یک نمونه کابینت نئوکلاسیک را ببینید و بشنوید:

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

اگر بخواهیم ویژگیهای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را به صورت خلاصه بیان کنیم شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده از رنگهای خنثی در کابینت نئوکلاسیک(بیشتر سفید و طوسی)
 • دستگیره‌ها و یراق آلات کابینت نئوکلاسیک با دقت انتخاب شده و معمولا طرحی خطی یا منحنی دارند.
 • طرح‌های برجسته و منبت‌کاری شده، تاج و ستون ندارند.
 • طرح‌های ساده تک قاب یا نهایتا دو قاب دارند.
 • استفاده از MDF خارجی و مرغوب برای درب و نمای کابینت نئوکلاسیک
 • کابینت‌های نئوکلاسیک بلند بوده و تا سقف آشپزخانه امتداد می‌یابند.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک همانند کابینتهای مدرن بسیار جادار هستند و در طراحی آنها حداکثر استفاده از فضای آشپزخانه می‌شود.
 • درب و نمای کابینت نئوکلاسیک معمولا ام دی اف رنگ شده یا وکیوم شده است.
 • در کابینت نئوکلاسیک عموما یک یا دو بوفه و ویترین، با شیشه یا بدون شیشه تعبیه می‌شود.
 • پوشش نهایی کابینت نئوکلاسیک رنگ پولیشی براق یا پلی اورتان مقاوم در برابر رطوبت است.
 • صفحه روی کابینت در سبک نئوکلاسیک اغلب از جنس سنگهای طبیعی مثل گرانیت یا سنگهای مصنوعی مثل کورین و کوارتز است.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک اغلب مات با پوشش رنگ پلی اورتان هستند. اما در صورت تمایل مشتری می‌توانند به صورت براق و با رنگ پولیشی اجرا شوند.
 • قیمت کابینت نئوکلاسیک بسیار کمتر از کابینت‌های کلاسیک بوده و از کابینت مدرن بیشتر است.
 • کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بسیار سریعتر از کابینت کلاسیک آماده و نصب شده و به روزتر و کاربردی‌تر است.
 • کابینت نئوکلاسیک همانند سبک مدرن جادار و کاربردی است اما حس خسته‌کنندگی و دلزدگی که ممکن است طرحهای ساده و مینیمال مدرن ایجاد کنند را ندارد.

در این تصویر طراحی سه بعدی از کابینت نئوکلاسیک را مشاهده می‌کنید که توسط تیم اجرایی شرکت هونام پیش از شروع پروژه به مشتری ارائه گردیده است. کمدهای بلند که تا سقف امتداد یافته و بوفه‌های در شیشه‌ای برای نگهداری دکوریجات آشپزخانه از مشخصه‌های ویژه این طرح است. اطلاعات کامل در مورد این پروژه و تصاویر و فیلم‌های کامل آن را در لینک کابینت نئوکلاسیک رنگ سفید با صفحه کوارتز مشاهده کنید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

در ساخت کابینت نئوکلاسیک از ابزار و متریال مختلفی استفاده می‌شود که قیمت هرکدام با توجه به شرایط اقتصادی در نوسان است. برای همین نمیتوان قیمت کابینت نئوکلاسیک را به طور دقیق اعلام کرد. به طور کلی عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت نئوکلاسیک به شرح زیر هستند:

ام دی اف مورد استفاده

ام دی اف مورد استفاده در درب و نما و بدنه کابینت دارای تنوع گسترده ای از انواع وارداتی و داخلی(ایرانی) و با کیفیت‌های متفاوت در مواد اولیه است. از این جهت نوع MDF مصرفی در تولید کابینت یکی از عوامل تعیین کننده بر روی قیمت کابینت نئوکلاسیک است.

البته ما به هیچ عنوان ام دی اف ایرانی را برای تولید درب و نمای کابینت توصیه نمی‌کنیم؛ پیشنهاد ما درب و نما با روکش های PVC(ممبران) و یا با انواع رنگ های پلی اورتان، استفاده از ام دی اف واناچای و یا سوماترا است. همچنین جهت تولید بدنه کابینتها ام‌دی‌اف‌های آرتا، آرین سینا و یا آریا می‌توانند انتخابی به صرفه و با کیفیت باشد.

یراق آلات و دستگیره کابینت نئوکلاسیک

کیفیت و ظاهر دستگیره کابینت نئوکلاسیک در جلوه نهایی کابینت و همچنین دوام و پایداری بیشتر آن بسیار موثر است. برندهای فانتونی و بلوم جز برترین برندهای یراق آلات کابینت هستند. لولا، دستگیره، ریل کشوها و حتی پایه‌ی یونیت‌ها جز یراق آلات مهم و تاثیرگذار در کیفیت نهایی کابینت هستند.

نوع رنگ پوششی کابینت

رنگ پلی اورتان یا رنگ پولیشی که در نهایت روی کابینت می‌خورند نیز برندهای مختلفی دارند که کوبیلای ترک بهترین آنهاست. شرکت هونام از رنگ پلی اورتان کوبیلای ترک برای رنگ کردن درب کابینت نئوکلاسیک استفاده می‌کند.

متراژ آشپزخانه

مورد آخر و بسیار مهم متراژ آشپزخانه و طرح مورد نظر شما است که در تعیین قیمت نهایی کابینت نئوکلاسیک نقش مهمی ایفا می‌کند.

صفحه روی کابینت

صفحه روی کابینت نئوکلاسیک باید از نوع مرغوب و ضد آب و ضد لکه و خط و خراش باشد. برای این منظور ما از صفحات مقاوم کوارتز یا HPL استفاده می‌کنیم.

 

نحوه محاسبه قیمت کابینت نئوکلاسیک

نحوۀ محاسبۀ قیمت کابینت در شرکت ابنیه سازان هونام بر مبنای  الزامات اتحادیه کابینت‌سازان با ابعاد استاندارد است. ارتفاع استاندارد کابینت زمینی با صفحه و پایه ۹۰ سانتی‌متر و عمق صفحۀ آن ۶۰ سانتی‌متر است. ارتفاع استاندارد کابینت دیواری(هوایی) ۷۰ سانتی‌متر و عمق آن ۳۰ سانتی متر میباشد(اما آنچه در اکثر طراحی ها مورد استقبال و استفاده قرار میگیرد با ارتفاع ۹۰ سانتیمتر میباشد.)

۶۰ درصد از قیمت کل متر طول کابینت مربوط به کابینت زمینی و ۴۰ درصد دیگر مربوط به کابینت دیواری با ارتفاع استاندارد است.

 مبنای محاسبۀ کابینت کمدی، کابینت ویترینی، کابینت با ارتفاع و عمق متفاوت از استاندارد عمومی کابینت بصورت ضرایبی از قیمت متر طول کابینت قابل محاسبه میباشد

هزینۀ حمل و نصب براساس مبالغ اعلام شده از سوی اتحادیه صنف کابینت‌سازها ۱۰ درصد کل مبلغ اجرای کابینت بابت هزینه نصب(در داخل شهر تهران) و ۲ درصد از کل مبلغ قرارداد بابت هزینه حمل(در داخل شهر تهران) میبایست منظور گردد که به کل مبلغ قرارداد اضافه خواهد شد.

البته شرکت ابنیه سازان هونام هزینه حمل در داخل شهر تهران را به عنوان تخفیف  شما در نظر گرفته و فقط ۱۰ درصد بعنوان هزینه نصب از شما دریافت میگردد.

در صورتی که محل اجرای کابینت آشپزخانه خارج از شهر تهران باشد و یا متراژ کابینت از حد معمول کمتر باشد و درصدهای مذکور پاسخگوی هزینه‌های حمل و نصب نباشد، با توجه به بعد مسافت و متراژ کابینت‌ها هزینه‌ای برای حمل و نصب کابینت آشپزخانه بصورت مقطوع در نظر گرفته خواهد شد.

کابینت نئوکلاسیک براق
کابینت نئوکلاسیک براق

کابینت نئوکلاسیک بسیار کاربردی و جادار است. کمدهای بلند و یک تکه و طبقات سوپری مانند یک انبار ذخیره مواد غذایی به کمک بانوان خانه‌دار می آیند!

این کابینت آشپزخانه با سبک نئوکلاسیک و صفحه کوارتز توتم ساخته شده است. دستگیره، لولای آرام‌بند، کشو، طبقات و سایر یراق آلات برند فانتونی هستند. این کابینت نئوکلاسیک براق بوده و درب و نمای آن رنگ پولیشی خورده است. اطلاعات کامل در مورد این پروژه و تصاویر و فیلم‌های کامل آن را در لینک کابینت نئوکلاسیک با صفحه کوارتز توتم مشاهده کنید.

برای بازدید حضوری از این کابینت با شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید یا:

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک نیز با توجه به عواملی که در بخش قبل گفتیم قابل تغییر است. بهترین راه برای آگاهی از حدود قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بازدید حضوری از نمایشگاه شرکت هونام و بررسی شکل ظاهری، جنس بدنه و نما و یراق آلات کابینت و مقایسه قیمت آنها با هم است.

کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

اگر نام کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان را جایی شنیدید بد نیست بدانید مقصود از آن کابینت به سبک نئوکلاسیک است که با رنگ پلی اورتان پوشش داده شده است. به جرات می‌توانم بگویم امروزه رنگ پلی اورتان بهترین پوشش برای چوب و MDF است. رنگ پلی اورتان به دلیل خاصیت چسبندگی خود به سرعت روی سطوح چسبیده و خشک می‌شود. ماندگاری پلی اورتان نسبت به رنگهای دیگر بسیار بالاتر بوده و در برابر رطوبت و اشعه ماورابنفش مقاوم است. رنگ‌های متنوع و نامحدود آن به شما اجازه می‌دهد کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان را با هر رنگی که دوست داشتید اجرا کنید.

کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

اجرای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک با ترکیب رنگ سفید و سبزروشن

 

کابینت نئوکلاسیک براق با رنگ پولیشی

کابینت نئوکلاسیک را گاهی با رنگ پولیشی رنگ می‌کنند و چون رنگ پولیشی براق و درخشنده است برای همین به آن کابینت نئوکلاسیک براق می‌گویند. رنگ پولیشی دوام و ماندگاری رنگ پلی اورتان را ندارد اما ظاهر براق و لوکس آن گاهی مشتریان را وسوسه می‌کند که از آن برای پوشش کابینت خود استفاده کنند.

کابینت نئوکلاسیک براق

اجرای کابینت نئوکلاسیک براق با رنگ پولیشی سفید

 

یراق آلات و دستگیره کابینت نئوکلاسیک

گاهی افراد هزینه زیادی برای کابینت آشپزخانه پرداخت می‌کنند اما نوبت به دستگیره که می‌رسد اهمیتی برای آن قائل نمی‌شوند. در صورتی که توجه به جزئیات در نمای کلی کابینت بسیار موثر است. تازه به شرطی که دستگیره کابینت نئوکلاسیک را یک عنصر جزئی در نظر بگیریم!

انواع دستگیره خطی، منحنی و دکمه‌ای در بازار موجود هستند که هر کدام برای یک سبک و سیاق ساخته شده‌اند. در کابینت نئوکلاسیک بیشتر از دستگیره‌های بلند خطی یا منحنی استفاده می‌کنند. دستگیره‌های خطی عمودی مخصوصا برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب هستند چرا که به طور ناخودآگاه نگاه بیننده را به سمت بالا هدایت می‌کنند.

برند یراق آلات کابینت نیز مهم است. در حال حاضر بهترین، زیباترین و مرغوب‌ترین برندهای دستگیره کابینت نئوکلاسیک، بلوم و فانتونی هستند که با گارانتی ارائه می‌شوند. به هر حال متقاضی ساخت کابینت در انتخاب یراق آلات و دستگیره کابینت نئوکلاسیک کاملا آزاد است و می‌تواند بنا به نیاز و سلیقه خود بهترین دستگیره هماهنگ با کابینت نئوکلاسیک خود خریداری کند. ضمن اینکه شرکت ما یراق آلات کابینت را با گارانتی ارائه می‌دهد که در صورت آسیب دیدن و شکستن قابل تعویض باشند.

کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

اجرای کابینت نئوکلاسیک به رنگ سفید و صفحه روی کابینت از جنس سنگ کوارتز با طرح سفید دانه درشت

 

جزیره کابینت نئوکلاسیک

جزیره یک کانتر مجزا و بسیار کاربردی است که اخیرا جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده است. فرقی نمی‌کند سبک آشپزخانه مدرن باشد یا کلاسیک یا نئوکلاسیک. جزیره همیشه زیباست و یک فضای اضافه برای ظروف و یا گاهی بوفه یا ویترین فراهم می‌کند. جزیره کابینت نئوکلاسیک نیز راهی برای استفاده بیشتر از فضا و افزایش جلوه آشپزخانه است. جزیره کابینت نئوکلاسیک همچنین در آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند نقش جداسازی آشپزخانه از اتاق نشیمن را ایفا کند. اگر بخواهیم دید مدرن‌تری به آشپزخانه داشته باشیم، قرار دادن سینک ظرفشویی یا اجاق رومیزی روی جزیره کابینت نئوکلاسیک نیز قابل اجرا بوده و بسیار جذاب است.

 

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک می‌تواند هر رنگی باشد! در انتخاب رنگ کابینت نئوکلاسیک مانند سبک مدرن و کلاسیک محدودیتی نداریم اما بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک رنگ‌های روشن و ملایم مانند طیف روشن سبز و آبی یا رنگ‌های خنثی مثل سفید و طوسی است.

کابینت نئوکلاسیک چیست

طراحی و اجرای کابینت نئوکلاسیک سفید و طوسی با دستگیره‌های منحنی عمودی برند فانتونی. جنس درب و نمای این کابینت نئوکلاسیک ممبران MDF ترک با روکش PVC سوپرمات کره‌ای است.

فرق کابینت ممبران با نئوکلاسیک

کابینت ممبران درواقع MDF خام است که توسط دستگاه CNC طرحی روی آن پیاده‌سازی شده و سپس روکش PVC خورده و در اصطلاح وکیوم می‌شود. نئوکلاسیک یک سبک کابینت است که چیزی بین مدرن و کلاسیک است. درواقع نمی‌توان گفت فرق کابینت ممبران با نئوکلاسیک چیست چون اساسا دو چیز متفاوت هستند. ممبران تکنولوژی ساخت درب کابینت و نئوکلاسیک سبک آن است. یعنی کابینت‌هایی وجود دارند که هم ممبران هستند هم نئوکلاسیک! کابینت نئوکلاسیک ممبران پرطرفدارترین کابینت در میان خریداران است چون هم زیبایی و ظرافت سبک نئوکلاسیک را داشته و هم خاصیت ضد آب و دوام و پایداری کابینت ممبران را دارد.

طراحی و اجرای کابینت نئوکلاسیک

شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان برترین شرکت پیشرو در زمینه ساخت و نصب انواع کابینت نئوکلاسیک مقدم شما را برای بازدید از نمایشگاه دائمی کابینت آشپزخانه خود واقع در تهران-بزرگراه رسالت خیابان بنی هاشم خیابان خسروآبادی پلاک ۱۱۴/۱ گرامی می‌دارد. جهت دریافت مشاوره رایگان یا هماهنگی جهت بازدید از شوروم ما با شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید یا:

همچنین امکان مشاهده و بررسی پروژه های طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه اعم از مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک در سایت نیز امکانپذیر است.

 

سوالات متداول در مورد کابینت نئوکلاسیک

بله. کابینت نئوکلاسیک ظاهری شبه کلاسیک دارد که به شکل مدرن پیاده‌سازی می‌شود و هدف از ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده حداکثری از فضای موجود است. برای همین در آشپزخانه‌های کوچک نیز قابل اجرا بوده و ظاهری فوق العاده به آن می‌دهد. استفاده از دستگیره‌های خطی و عمودی برای کابینت نئوکلاسیک با ایجاد خطای دید، چشم را به سمت بالا هدایت کرده و موجب می‌شود سقف آشپزخانه بلندتر به نظر برسد.

قیمت کابینت نئوکلاسیک به جنس بدنه و درب آن، نوع رنگ پوششی، یراق آلات استفاده شده در آن، متراژ آشپزخانه و میزان مهارت نصاب کابینت بستگی دارد. با مراجعه به نمایشگاه دائمی هونام و بازدید از نمونه‌های آماده کابینت نئوکلاسیک، هم از مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره‌مند خواهید شد و هم می‌توانید برآورد دقیق‌تری از قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک داشته باشید. برای هماهنگی بیشتر با شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می‌تواند هم به صورت مات و هم به صورت براق اجرا شود. مات یا براق بودن آن به نوع رنگ پوششی(پلی اورتان یا پولیشی) بستگی دارد.

رنگ پلی اورتان دوام و ماندگاری بیشتری دارد، معمولا مات است و رنگ‌های متنوعی دارد. رنگ پولیشی نسبت به پلی اورتان دوام کمتری دارد اما ظاهری بسیار لوکس، براق و درخشنده به کابینت می‌دهد. رنگ پولیشی تنوع رنگ پلی اورتان را ندارد و جلوه آن در دو رنگ سیاه و سفید نمایان‌تر است. انتخاب بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک به اولویت‌های شما بین پایداری و تنوع رنگ بیشتر یا زیبایی بیشتر است.

در صورتی که کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان کاور شود مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و حرارت پیدا می‌کند. ضمن اینکه کابینت‌های اجرا شده توسط شرکت هونام در نهایت روکش PVC کره‌ای می‌خورند که دوام آن را در برابر آسیب‌های بیرونی به شدت زیاد می‌کند.

ممبران یک جنس کابینت و نئوکلاسیک نام یک سبک است و این سوال از اساس غلط است. شما می‌توانید بر اساس نیازهای خود کابینتی با سبک نئوکلاسیک و جنس ممبران سفارش دهید که به کابینت نئوکلاسیک ممبران مشهور است.

کابینت نئوکلاسیک که برخی جزئیات خود را از سبک مدرن گرفته، در تنوع رنگ نیز همانند کابینت مدرن است و شما می‌توانید آن را به هر رنگی سفارش دهید. اما پیشنهاد ما به شما رنگ‌های ملایم و روشن چون سفید، بژ، طوسی یا صدفی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

لمینت اتاق خواب دخترانه، پسرانه یا زوج، بهترین کفپوش برای اتاق خواب چیست؟

تاکنون فکر کرده‌اید که بهترین لمینت اتاق خواب چیست؟ بسته به کاربرد اتاق خواب و صاحب آن بهتر است در انتخاب کفپوش لمینت برای اتاق ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری طرح سنگ همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم شما را جهت بازدید ...
ادامه مطلب

کابینت حجمی هایگلاس و ام دی اف، جدیدترین طرح های کابینت حجمی مدرن و کلاسیک

یکی از کابینت‌های پرکابرد در خانه‌ها کابینت حجمی است. این سبک‌ از کابینت‌ بیشتر در محیط‌های کوچک و آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که طراحی ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح راه راه

کاغذ دیواری راه راه همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم شما را جهت بازدید ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه جدید، اسپرت، فوتبالی و ساده

اگر شما هم به دنبال خرید یک کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه هستید به این مقاله خوش آمدید! کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه تنوع زیادی ...
ادامه مطلب

درب چوبی اتاق خواب | درب چوبی مدرن و کلاسیک | قیمت درب چوبی و کاتالوگ

درب چوبی اتاق خواب درب چوبی اتاق خواب در یک کلام لوکس، باکیفیت و گرانقیمت است. جدیدترین مدل درب چوبی اتاق فضای لاکچری ایجاد میکند ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟