کابینت حجمی هایگلاس و ام دی اف، جدیدترین طرح های کابینت حجمی مدرن و کلاسیک

کابینت حجمی

یکی از کابینت‌های پرکابرد در خانه‌ها کابینت حجمی است. این سبک‌ از کابینت‌ بیشتر در محیط‌های کوچک و آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که طراحی آن فضای کمتری را اشغال کند. عمق کابینت حجمی بالاست و برخلاف تصور ظرف‌های زیادی را در آن جا می‌شود. بدنه و اسکلت کابینت‌ حجمی به گونه‌ای طراحی می‌شود که برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب باشد و طول و عرض آن فضای لازم را برای چیدن لوازم آشپزخانه فراهم کند.

کابینت‌ حجمی برای سبک‌های کلاسیک و مدرن و نئوکلاسیک کاربرد دارد و در دکوراسیون‌های متنوعی می‌توان از آن بهره گرفت. ساخت کابینت حجمی مناسب برای کسانی است که نیاز به کابینتی وسیع با فضای کم دارند تا بتوانند از محیط آشپزخانه نهایت استفاده را کنند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی انواع کابینت حجمی بپردازیم.

کابینت حجمی

انواع کابینت حجمی آشپزخانه با توجه به جنس کابینت

چیدمان آشپزخانه به جلوه کابینت کمک ویژه‌ای می‌کند و انتخاب سبک‌های مناسب با کابینت‌های حجمی اهمیت زیادی دارد. باکس حجمی کابینت همچون ویترینی در آشپزخانه خودنمایی می‌کند و لوازم و ظروف مورد استفاده در آن قرار می‌گیرد. بنابراین به عنوان دکوری ارزشمند در آشپزخانه چشم نواری می‌کند.

بسته به سلیقه و کارایی که از کابینت انتظار دارید، برای ساخت انواع طرح کابینت حجمی از جنس‌های متنوعی استفاده می‌شود. از انواع کابینت حجمی آشپزخانه می‌توان به کابینت حجمی هایگلاس، کابینت حجمی ام دی اف و کابینت حجمی برجسته اشاره کرد. در ادامه این کابینت‌های متنوع را بررسی می‌کنیم و در ادامه چند عکس‌ کابینت حجمی جدید و مدرن را مشاهده می‌کنید.

کابینت حجمی

کابینت حجمی هایگلاس

به دلیل استفاده از ورقه‌های هایگلاس در این سبک کابینت‌ها به آن کابینت‌ حجمی هایگلاس گفته می‌شود. این سبک از روکش‌های کابینت موجب براق شدن و جذابیت بیشتر کابینت‌ها می‌شود. کابینت‌های هایگلاس برای فضای کوچک بسیار مناسب هستند که فضا را گسترده‌تر نشان می‌دهند. نصب لوستر برروی کابینت‌های هایگلاس موجب انعکاس بیشتر نور می‌شود و روشنایی فضا را افزایش می‌دهد.

کابینت حجمی هایگلاس بسته به سلایق افراد در سبک‌های مدرن، کلاسیک یا نئوکلاسیک به کار گرفته می‌شود. در سبک‌های مدرن بیشتر از رنگ‌های ساده و یک دست استفاده می‌شود. همچنین برای سبک‌های کلاسیک از رنگ‌های ترکیبی بهره می‌گیرند و با تراش‌ها و نقوش برجسته کابینت‌ها را مزین می‌کنند.

کابینت مدرن حجمی سفید قهوه ای

طراحی و اجرای کابینت مدرن حجمی با دستگیره مخفی

دستگیره: مخفی، پروفیل آلومینیوم شامپاینی

بدنه های کابینت: ام دی اف سفید آرین سینا

درب و نما:

ترکیب ام دی اف طرح چوب فرامید و سفید مات  agt ترک

اطلاعات و عکسهای بیشتر این پروژه

کابینت حجمی ام دی اف

از جمله کابینت‌های حجمی آشپزخانه می‌توان به کابینت حجمی ام دی اف اشاره کرد که در سبک‌های مدرن کاربرد بیشتری دارند. چوب دست‌ساز و مصنوعی ام دی اف کمک خوبی برای استفاده بهتر از فضا می‌کند و نسبت به چوب طبیعی قیمت پایین‌تری دارند. بنابراین استفاده از کابینت حجمی ام دی اف ایده جذابی محسوب می‌شود و در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی عرضه می‌شوند.

در کابینت حجمی ام دی اف کشوها و کمد‌ها به سادگی در دکور شما جا می‌گیرد. همچنین چوب ام دی اف را در کابینت‌های حجمی برجسته و صاف هم می‌توان بهره گرفت. ام دی اف حتی در کابینت‌های کلاسیک و هایگلاس هم به کار گرفته می‌شود و رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی را دربرمی‌گیرد.

کابینت حجمی

کابینت حجمی برجسته

کابینت حجمی جدید برجسته طرح‌های زیبای هندسی و گل و منبت‌کاری را شامل می‌شود که در سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک بیشتر دیده می‌شود. این سبک‌ از کابینت‌ حجمی به عنوان کابینت ویژه ایتالیایی برشمرده می‌شود که طرفداران خاص خود را نیز دارد.

با رنگ‌های ترکیبی کرم و طلایی یا طوسی و مشکی جذابیت بیشتری را در محیط ایجاد می‌کنند. کابینت‌های برجسته از جنس چوب یا ام دی اف ساخته می‌شود. چوب‌های طبیعی قیمت بالایی دارند و ظرافت و زیبایی طرح‌های آن، بیشتر جلوه می‌کند.

باکس حجمی کابینت و ساخت کابینت حجمی

همانطوری که می‌دانید برای سازه‌های کابینت‌های حجمی باید زیرساخت لازم وجود داشته باشد. کابینت‌های حجمی در بیشتر مواقع از جنس ام دی اف ساخته می‌شوند و جلوه دکوراتی دارند. مدل باکس حجمی را شما می‌توانید انتخاب کنید و سازنده هرکجا که انتخاب کنید می‌تواند بسازد.

شما می‌توانید باکس‌های حجمی را  با چوب‌های طبیعی سفارش دهید و براساس اندازه‌ای که درخواست دادید ساخته می‌شود. این سبک از باکس‌ها به حالت‌ها مختلف ساخته می‌شوند اما ظاهر آن‌ها شبیه‌ به هم است.

 

طراحی و اجرای کابینت مدرن حجمی با ترکیب رنگ سفید و قهوه‌ای

طراحی به صورت حجمی یا دوپله با دستگیره مخفی

ام دی اف بدنه: آرین سینا

درب و نما(سفید): ام دی اف AGT ترکیه

درب و نما(طرح چوب): ام دی اف فرامید

اطلاعات و عکس های بیشتر این پروژه

طرح کابینت حجمی آپارتمانی یا ویلایی

انتخاب سبک و سیاق و طرح کابینت حجمی در محیط آشپزخانه متفاوت است. اغلب کابینت‌های حجمی برای آشپزخانه‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد تا فضای کمتری را اشغال کند و المان‌های دکوری زیبایی را در فضای آشپزخانه فراهم می‌کند و دکوراسیون منحصربه‌فردی محسوب می‌شود.

کابینت‌های کنجی اغلب برای فضای کوچک به کار می‌رود و از  کابینت‌های حجمی برای آشپزخانه‌های کوچک از طرح‌های برجسته استفاده می‌شود. کابینت‌های حجمی به صورت بهینه از فضای کنج و گوشه دیوار آشپزخانه استفاده می‌کنند اما طرح‌های قدیمی اینطور نیستند.

طرح کابینت‌ حجمی ویلایی ارتفاع و طول بیشتری دارد و برای آشپزخانه‌های بزرگ در نظر گرفته می‌شود. این سبک از کابینت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی قابل سفارش هستند تا یک محیط دلنشین و دوست‌داشتنی را فراهم ‌کنند.

سخن آخر

عمق کابینت حجمی متناسب با آشپزخانه انتخاب می‌شود و فضای مناسب برای چیدمان ظروف را به شما می‌دهد. کابینت‌های حجمی برای فضاهای کوچک اغلب کاربرد دارد و استفاده بهینه از فضاهای کوچک را به راحتی فراهم می‌کند.

این سبک از کابینت‌ها در طرح‌ها و مدل‌های متنوع ساخته می‌شوند. فرقی نمی‌کند که شما چه نوع چیدمانی را دوست دارید و برای تمام سبک‌های مدرن،‌ کلاسیک، نئوکلاسیک به کار می‌رود. برای ساخت آن از جمله رایج‌ترین چوب‌های طبیعی مانند گردو، راش و‌ بلوط یا چوب‌های مصنوعی مانند ام دی اف استفاده می‌شود. بسته به نوع چوب و طرحی که انتخاب می‌کنید قیمت آن متفاوت است. 

 

طراحی و اجرای صفر تا صد انواع کابینت حجمی

شرکت ابنیه سازان هونام با سابقه طولانی در زمینه مشاوره پیش از اجرا، طراحی سه بعدی و اجرا و نصب انواع کابینت آشپزخانه آمادگی خود را اعلام می‌دارد. پروژه‌های متعدد و موفق کابینت آشپزخانه گویای صداقت و تعهد ما در انجام کلیه مراحل ساخت و نصب کابینت آشپزخانه است.

 

سوالات متداول

طرح کابینت حجمی بیشتر چگونه است؟

طرح کابینت حجمی بیشتر برجسته انتخاب می‌شود.

کابینت‌های حجمی مناسب برای چه فضاهایی است؟

کابینت‌های حجمی برای فضاهای کوچک و آپارتمانی کاربرد بیشتری دارد.

جنس چوب طبیعی کابینت‌ حجمی آشپزخانه کدام است؟

چوب طبیعی مانند راش،‌ گردو و بلوط در بیشتر مواقع برای ساخت این کابینت‌ها استفاده می‌شود.

کابینت حجمی در چه سبک‌هایی کاربرد دارد؟

در بیشتر سبک‌ها این نوع کابینت کاربرد دارد مانند مدرن،‌ کلاسیک،‌ نئوکلاسیک.

برای محیط‌های کوچک بیشتر از چه رنگی برای کابینت حجمی ام دی اف استفاده می‌شود؟

برای بزرگ‌تر جلوه دادن محیط استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید،‌ کرم، صدفی پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

تفاوت پارکت و لمینت چیست؟ تفاوت ظاهری و قیمت پارکت و لمینت و وینیل و سرامیک

از وقتی کفپوش لمینت جای پارکت چوبی را گرفته، همه جا موضوع تفاوت پارکت و لمینت مطرح می‌شود. آگاهی از تفاوت این دو کلید اصلی ...
ادامه مطلب

درب لابی ضد سرقت|کاتالوگ، قیمت و انواع درب ضد سرقت لابی دولنگه و تک لنگه

درب لابی ضد سرقت درواقع یکی از انواع درب ضدسرقت است که دولنگه یا یک و نیم لنگه به منظور استفاده برای ورودی ساختمان ساخته ...
ادامه مطلب

انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون جدیدترین مدلهای 1402

جدیدترین مدلهای کاغذ دیواری سال 1400 انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون جدیدترین اتفاقی هستند که در دکوراسیون داخلی رقم خورده است. تلویزیون نقطه کانونی دکوراسیون ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح انتزاعی

کاغذ دیواری طرح انتزاعی همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم شما را جهت بازدید ...
ادامه مطلب

در ضد سرقت چیست؟ معرفی کامل اجزای در ضد سرقت

در ضد سرقت چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟ با بزرگتر شدن شهرها و افزایش جمعیت، نیاز به امنیت نیز بیشتر حس می‌شود. بنابراین ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح داماسک(کلاسیک)

کاغذ دیواری طرح داماسک همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم شما را جهت بازدید ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟