درب چوبی اتاق خواب | درب چوبی مدرن و کلاسیک | قیمت درب چوبی و کاتالوگ

درب چوبی اتاق خواب

درب چوبی اتاق خواب در یک کلام لوکس، باکیفیت و گرانقیمت است. جدیدترین مدل درب چوبی اتاق فضای لاکچری ایجاد میکند که قابل مقایسه با انواع دیگر درب داخلی ساختمان نیست. دربهای اتاقی انواع مختلفی دارند مثل MDF، HDF، ABS یا ملامینه که در مطلب انواع درب اتاق خواب ساختار همه را به طول کامل بررسی کردیم.

اما یک مدل درب اتاقی دیگر داریم که تمام چوب است. ساختار درب اتاقی تمام چوب با انواع دیگر که نام بردیم کاملا متفاوت است. درواقع کیفیت درب اتاق خواب چوبی خیلی بیشتر بوده و قیمت آن نیز بالاتر است. دربهای چوبی اتاق در طرح‌های و سبک‌های متنوع مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک تولید می‌شوند. در این مطلب با ما همراه باشید تا ویژگی‌های انواع درب اتاقی چوبی را به همراه قیمت و مدل‌های جدید آن به شما معرفی کنیم.

مشخصات جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب

درب‌های چوبی اتاق جدید و مدرن با طرح‌های جدید و لاکچری ساخته می‌شوند و از کیفیت و مقاومت قابل قبولی برخوردارند. مقاومت زیاد درب اتاق چوبی به این دلیل است که تماما از چوب روس خشک ساخته شده است. کلاف درب‌های MDF و درب‌های HDF با هانیکام یا یونولیت پر می‌شود. اما کلاف درب‌های چوبی اتاق خواب توپر بوده و از چوب روس ساخته شده است.

گفتیم که درب چوبی اتاق خواب توپر و کاملا از جنس چوب است. اما در ساخت آن از چوب یک تکه استفاده نشده است. چون چوب یک تکه به مرور دچار تاب خوردگی شده یا ترک می‌خورد. برای همین ابتدا کلاف‌های افقی عمودی و نقش وسط درب به صورت جداگانه ساخته شده و سپس به هم چسبانده می‌شوند. به این تکنیک قاب تو قاب یا قاب تونیک می‌گویند. با این کار زور چوب گرفته شده و از پیچش یا تغییر شکل چوب روس جلوگیری می‌شود.

طرح درب چوبی اتاق خواب

طرح درب چوبی اتاق خواب روی چوب وسط درب با منبت‌کاری، اضافه کردن زهوار یا دستگاه CNC ایجاد شده و سپس بین کلاف‌های افقی و عمودی درب چوبی نصب(قاب تو قاب) می‌شود. برجستگی‌های طرح روی درب با همین تکنیک پدید می‌آید. چارچوب درب نیز به دلخواه مشتری می‌تواند تاجدار یا ساده باشد.

روکش درب چوبی اتاق خواب

چوب روس رطوبت هوا را به خود جذب کرده و به مرور ترک میخورد. برای همین رویه درب چوبی اتاقی با لایه‌ای از ام دی اف کاور می‌شود. سپس روی ام دی اف دوباره روکش چوب بلوط، راش، ملچ یا گردو کار گذاشته می‌شود. استفاده از متریال MDF به عنوان روکش درب چوبی اتاق خواب، مقاومت درب در برابر رطوبت و نور خورشید به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

درب چوبی اتاق با رنگ پولیشی

رنگ پولیشی از ترکیبات عالی و درجه یک ساخته شده و زیبایی و جذابیت چوب را چند برابر می‌کند. درب اتاق چوبی با رنگ پولیشی ظاهری براق، لوکس و درخشان پیدا می‌کند. رنگ پولیشی علاوه بر ظاهر زیبا، مقاومت درب چوبی داخلی را در برابر رطوبت و اشعه ماورابنفش نیز افزایش می‌دهد.

جذابیت رنگ پولیشی روی درب‌های تماما سفید یا تماما مشکی یا درب‌های چوبی اتاقی که طرح‌های برجسته دارند چند برابر رنگ‌های دیگر است. درب‌های چوبی که نقوش منبت‌کاری دارند با رنگ پولیشی براق بسیار جذاب و مبهوت کننده خواهند شد. به همین خاطر است که بیشتر مشتریان درب‌های چوبی کلاسیک و منقش به منبت‌کاری‌های ظریف و زیبا تقاضا دارند لایه نهایی درب با رنگ پولیشی رنگ‌کاری شود.

یکی از ایرادهایی که به رنگ پولیشی وارد می‌کنند حساس و شکننده بودن آن است. چون با ضربه‌های محکم یا برخورد با اشیا نوک تیز ممکن است آسیب ببیند. ضمن اینکه هزینه رنگ پولیشی نسبت به بقیه رنگها بیشتر است. خصوصا برای درب چوبی منبت‌کاری شده که نمی‌توان آنها را با تجهیزات متداول رنگ کرد و بیشتر رنگ‌کاری قسمت‌های ظریف آن باید با دست انجام شود. با این حال همواره جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب با رنگ پولیشی صیقلی و درخشان می‌شوند.

درب چوبی اتاق با رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان زیبایی و درخشندگی رنگ پولیشی را ندارد اما مقاومت آن در برابر رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب خیلی بیشتر از رنگ پولیشی است. رنگ پلی اورتان به خاطر خاصیت چسبندگی و دوام زیاد، یک گزینه ایده‌آل برای روکش درب چوبی اتاق خواب به حساب می‌آید. از همه مهمتر اینکه رنگ پلی اورتان به داخل چوب نفوذ نمی‌کند و لایه‌ای مقاوم روی آن می‌سازد. برای همین درصد زیادی از درب‌های چوبی اتاقی با رنگ پلی اورتان کاور می‌شوند.

مزایای درب چوبی اتاق با رنگ پلی اورتان

  • دارای سطحی براق، زیبا و بادوام هستند.
  • مشکلاتی مثل پوسته پوسته شدن ندارند.
  • در مقابل تابش نور آفتاب، باد و باران و تغییرات آب و هوایی مقاومت بی‌نظیری دارند.
  • در برابر ضربه و ساییدگی مقاوم هستند.

 

درب چوبی اتاق با رنگ پلی استر

رنگ پلی‌استر هم به صورت براق و هم به صورت مات قابل اجرا روی درب داخلی چوبی است ولی در مقایسه با رنگ‌های دیگر مقاومت کمتر و قیمت پایین‌تری دارد. اگر دنبال درب چوبی ارزان هستید می‌توانید رنگ پلی استر را به عنوان روکش درب چوبی اتاق خواب انتخاب کنید.

کاتالوگ درب‌های اتاقی تمام چوبی هونام با مشخصات کامل و قیمت

درب چوبی اتاق مدرن

سبک مدرن همیشه با سادگی همراه است. طرح درب چوبی اتاق مدرن ساده و بدون برجستگی یا فرورفتگی‌های اضافی است. درب چوبی مدرن تاج و منبت‌کاری ندارد و معمولا مسطح است. درب‌های چوبی اتاق به سبک مدرن معمولا رنگ‌های خنثی چون سفید، طوسی یا کرمی دارند. در طرح درب مدرن تمام چوب، گاهی فقط از زهوارهای عمودی و افقی جهت تزئین درب استفاده می‌شود. طرح‌های تک قاب، دو قاب یا سه قاب برای پیاده‌سازی در درب‌های مدرن به عنوان جدیدترین مدل درب چوبی اتاق مناسب هستند.

درب چوبی اتاق نئوکلاسیک

عده‌ای از مردم نه سادگی درب‌های مدرن را دوست دارند نه پیچیدگی نقوش منبت‌کاری در سبک کلاسیک را می‌پسندند. درب اتاق تمام چوب با سبک نئوکلاسیک برای چنین افرادی بهترین گزینه است. رنگ سفید در سبک نئوکلاسیک محبوب‌ترین رنگ است و معمولا جلوه بهتری به درب‌های اتاقی نئوکلاسیک می‌دهد. در درب‌های اتاقی نئوکلاسیک نیز می‌توان از منبت‌کاری‌های بسیار ریز و ظریف و بدون اغراق استفاده کرد. سبک نئوکلاسیک عمر زیادی ندارد بنابراین اگر دنبال جدیدترین مدل درب چوبی اتاق هستید احتمالا باید به سمت درب‌های نئوکلاسیک بروید.

برای بازدید از نمایشگاه دائمی درب‌های داخلی شرکت هونام و دریافت مشاوره رایگان برای خرید درب اتاق و سرویس بهداشتی به نشانی تهران-بزرگراه رسالت خیابان بنی هاشم خیابان خسروآبادی پلاک ۱۱۴/۱ مراجعه کرده یا با شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید.

همچنین امکان خرید قسطی انواع درب اتاق تمام چوب نیز فراهم است.

درب چوبی اتاق کلاسیک

درب چوبی اتاق کلاسیک دارای نقوش پیچیده و منبت‌های چوبی ریز و درشت است. چارچوب‌های عمودی و افقی درب‌های اتاقی کلاسیک عموما دارای تاج و روکوب هستند. قاب‌های تودرتو و برجسته روی طرح درب چوبی کلاسیک بیشتر دیده می‌شوند. این درب‌ها جلوه و شکوه منازل سلطنتی و پرزرق و برق را تکمیل می‌کنند. در ساخت درب کلاسیک تمام چوبی اغلب از ترکیب رنگ سفید و طلایی برای جلوه بیشتر نقش برجسته‌ها استفاده می‌کنند.

جدیدترین مدل درب چوبی اتاق

جدیدترین مدل درب چوبی اتاق خواب می‌تواند مدرن، نئوکلاسیک یا کلاسیک(سلطنتی) باشد. همواره همه سبک‌های درب چوبی را می‌توان در بورس درب داخلی ساختمان پیدا کرد که همگی جدید هستند. سبک، رنگ، طرح و مدل درب اتاق چوبی را باید بر اساس دکوراسیون منزل یا ساختمان خود انتخاب کنید.

شرکت هونام به عنوان تولید کننده برتر درب‌های اتاقی در تهران جدیدترین مدل‌های درب چوبی اتاق را در کاتالوگ درب داخلی خود ارائه می‌دهد. کاتالوگ درب داخلی هونام شامل انواع درب‌های اتاقی تمام چوب، mdf، hdf، abs و ملامینه است.

رنگ درب اتاق چوبی

درب اتاق چوبی می‌تواند هر رنگی باشد. اما اگر قصد داری رنگ پولیشی روی درب بزنید بهتر است رنگ سفید ساده یا سیاه ساده را برای درب چوبی اتاق خود انتخاب کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که رنگ چوب طبیعی بهترین جلوه را برای درب اتاق چوبی ایجاد می‌کند.

یراق آلات درب اتاق چوبی

تاثیری که یراق آلات در زیبایی درب اتاقی دارند معمولا نادیده گرفته می‌شود. در صورتی که کیفیت و ظاهر یراق آلاتی مثل دستگیره، روکوب، قفل، زنجیر و چشمی تکمیل کننده ظاهر لوکس درب هستند. یراق آلات درب چوبی در عملکرد درب چوبی نیز موثر هستند برای همین هنگام خرید باید از کیفیت آنها مطمئن شوید.

سبک درب تمام چوب داخلی ساختمان نیز در انتخاب یراق آلات مناسب برای آن موثر است. به عنوان مثال برای درب چوبی مدرن از دستگیره‌های ساده‌تر استفاده کرده و سایر یراق آلاتی که صرفا تزئینی بوده و کاربرد چندانی ندارند حذف می‌شوند. البته این مورد به نیاز و سلیقه مشتری نیز بستگی دارد. اما درب‌های کلاسیک چوبی را معمولا با یراق آلات شیک و کار شده تزئین می‌کنند. درب کلاسیک سفید چوبی با یراق آلات طلایی یکی از جذاب‌ترین مدل‌های درب چوبی برای اتاق خواب است.

قیمت درب چوبی اتاق خواب

قیمت درب چوبی اتاق خواب بستگی زیادی به طرح آن دارد. طرحهای پیچیده تر نیاز به چوب و ام دی اف بیشتری دارند در نتیجه قیمت درب چوبی اتاق در نهایت بیشتر میشود. نوع رنگ پوششی نیز در قیمت درب چوبی اتاق خواب موثر است. همانطور که پیشتر گفتیم رنگ پولیشی نسبت به رنگ‌های دیگر قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت درب چوبی اتاق خواب یراق آلات مورد استفاده در درب مثل دستگیره، روکوب، چشمی، زنجیر و … است. یراق آلات درب چوبی انواع مختلفی دارند و نوع لوکس آنها گرانتر است.

روکش درب چوبی اتاق خواب نیز در قیمت آن موثر است. همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم جنس کلاف اصلی درب از چوب روس بوده و سپس در دو مرحله کاور می‌شود. مرحله اول با mdf و مرحله بعد با لایه‌ای از چوب طبیعی مثل گردو، ملچ، بلوط یا راش که قیمت هر کدام متفاوت است.

خرید جدیدترین مدل درب چوبی اتاق

شرکت ابنیه سازان هونام با سابقه‌ای طولانی در تولید انواع درب چوبی اتاق خواب و سرویس بهداشتی در تهران در خدمت شماست. در صورت تمایل می‌توانید از مدل‌های آماده درب اتاقی تمام چوب ما در محل نمایشگاه دائمی هونام به صورت حضوری بازدید کنید.

لازم به ذکر است که شرکت ابنیه سازان هونام امکان خرید قسطی با چک کارمندی یا صیادی را برای متقاضیان محترم فراهم کرده است. همچنین به منظور رفاه حال کارمندان بانک صادرات طرف قرارداد تعاونی رفاهی کارکنان این بانک هستند.

جهت راهنمایی برای خرید درب‌های چوبی اتاقی و سرویس بهداشتی با شماره ۰۲۱۲۶۳۰۵۷۳۳ تماس بگیرید یا:

سوالات متداول

خود عنصر چوب در برابر رطوبت آسیب پذیر است. اما درب چوبی اتاق با یک لایه MDF کاور شده و سپس با رنگ پولیشی یا پلی اورتان مقاومت آن در برابر رطوبت به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

درب چوبی اتاق یک درب داخلی بوده و در طول روز تماس کمتری با نور آفتاب دارد. با این وجود پوشش رنگ پلی اورتان مقاومت درب چوبی را در برابر اشعه ماورابنفش بیشتر می‌کند.

بستگی به نیاز و بودجه شما دارد. درب تمام چوب لوکس و گران است در حالی که درب mdf اقتصادی‌تر بوده و کیفیت خوبی هم دارد.

درب چوبی معمولا یک درب لوکس حساب شده و برای اتاق خواب استفاده می‌شود. اما رنگ پوششی آن باعث می‌شود در مقابل رطوبت مقاومت خوبی داشته و در سرویس بهداشتی هم قابل استفاده باشد.

بله. درب اتاق خواب تمام چوب به سفارش شما ساخته شده و یراق آلات خریداری شده توسط شما روی آن نصب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

کاغذ دیواری اتاق کودک، دخترانه و پسرانه، ساده و اسپرت، طرح فیل و خرس و کیتی

انواع متنوع طرح کاغذ دیواری اتاق کودک انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک برای والدین کار بسیار جذاب و شیرینی است. چون اتاق نوجوان و جوانان ...
ادامه مطلب

انتخاب رنگ کابینت های گلاس؛ رمز ورود زیبایی و مدرنیته به آشپزخانه شما

کابینت های گلاس یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای کابینت آشپزخانه در سال‌های اخیر بوده است. این کابینت‌ها با سطح براق و شیشه‌ای خود، ظاهری شیک ...
ادامه مطلب

اجرای ساختمان از صفر تا صد | ویدئوهای پروژه شهرک دیان واقع در سیاهرود

اجرای ساختمان به روش مدیریت پیمان یکی از بهترین روش‌های ساختمان‌سازی است. در روش مدیریت پیمان، کارفرما تمام هزینه‌های اجرای ساختمان از صفر تا صد ...
ادامه مطلب

مدیریت پیمان یعنی چه؟ نحوه محاسبه درصد مدیریت پیمان در سال 1402

مدیریت پیمان در اجرای ساختمان نوعی قرارداد بین کارفرما و پیمانکار است که بیشترین سود را برای هر دو طرف در پی دارد، موجب تسریع ...
ادامه مطلب

درب ضدسرقت دپو آماده نصب و تحویل یک روزه، ویژه نوروز 1403

اگر قصد خرید سریع و یک روزه درب ضدسرقت یا قیمت مناسب دارید این مطلب برای شماست! مجموعه هونام تولیدکننده انواع درب ضد سرقت اکونومی، ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح هندسی

کاغذ دیواری طرح هندسی همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم شما را جهت بازدید ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟