کمد دیواری رختخواب و لباس ریلی و لولایی،  طراحی داخل کمد دیواری رختخواب و لباس

کمد دیواری رختخواب و لباس

چطور طراحی داخل کمد دیواری رختخواب و لباس را انجام دهیم؟

چطور کمد دیواری رختخواب و لباس را طراحی کنیم طوری که حداکثر بهره را از فضای موجود ببریم؟ مدلهای جدید کمد دیواری برای رختخواب و لباس کدامند؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ می‌دهیم به همراه عکس و توضیحات کامل، با ما همراه شوید.

به این عکسهای تبلیغاتی زیبا که تعداد کمی لباس و کفش و کیف را شیک سر جای خود در کمد گذاشتند(که اتفاقا ما هم در این مقاله برای قشنگی استفاده کردیم!) توجه نکنید. بیایید واقع‌بین باشیم؛ ما ایرانی‌ها خصوصا خانمها، همیشه مقدار خیلی زیادی لباس و کیف و کفش و لوازم آرایش و پتو و بالش و انواع خرت و پرت بی‌ربط و باربط داریم که نمی‌دانیم کجا بگذاریم! ما همیشه معضل نگهداری لباسها و وسایل و رختخوابمان را داریم.

یک خبر خوب!

دیگر دوره کمدهای چوبی بزرگ و سنگین که به سختی حمل می‌شوند و جابجایی آنها در اسباب‌کشی‌ها همیشه مسئله‌ساز است تمام شده. و دوره کمددیواری‌های شیک و ساده و جادار فرا رسیده است.

کمد دیواری رختخواب و لباس

یک خبر خیلی بهتر از قبلی:

طراحی داخل این کمدها کاملا با شماست! می‌توانید آن را مثل زمان بچگی نقاشی بکشید و به کمدساز نشان دهید. به کدام یک بیشتر نیاز دارید؟ قفسه، جای آویز لباس؟ کشو؟ طبقات زیر هم؟ جا برای کفش و کیف؟ پس دست به کار شوید و فضایی که دوست دارید را روی کاغذ بیاورید. طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب و لباس برای هر خانواده متفاوت است. چون نیازمندیها متفاوت هستند.

کمد دیواری رختخواب و لباس

طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب را چطور انجام دهیم؟

کمد دیواری رختخواب باید قدی و بلند و حتی‌الامکان بدون قفسه و کشو باشد. اما اگر به دنبال نظم بیشتر هستید می‌توانید یک قفسه جدا برای بالش‌ها در نظر بگیرید. عرض کمد دیواری رختخواب باید اندازه عرض استاندارد یک تشک باشد نه بیشتر نه کمتر.

چون اگر کمتر باشد مجبور خواهید شد تشک را تا بزنید درنتیجه پس از مدتی شکل خود را از دست خواهد داد. اگر هم بیشتر باشد یک فضای بی‌مصرف خواهید داشت که ممکن است جای دیگری بیشتر به دردتان بخورد. اگر پتوهای نازک و سفری زیاد دارید، قرار دادن چند طبقه با ارتفاع زیاد برای آنها ایده خوبی است.

در مجموع به این نکته توجه داشته باشید که کمد دیواری رختخوابی باید بزرگ و بدون اجزای متنوع(کشو و قفسه و…) باشد تا همیشه با خیال راحت تشک و پتو و بالش‌های خود را در آن با نظم و ترتیب بچینید. نهایتا یک یا دو طبقه برای پتوها و بالش‌ها کافی است.

عمق کمد دیواری برای رختخواب

عمق استاندارد کمد دیواری برای رختخواب 60 سانتیمتر است. اما همانطور که در ابتدا گفتیم شما می‌توانید همه مشخصات کمد دیواری را خودتان تعیین کنید. پس عمق کمد دیواری برای رختخواب هم قابل تغییر است اما به هیچ عنوان نباید کمتر از 60 سانتیمتر باشد.

طراحی داخل کمد دیواری برای لباس را چطور انجام دهیم؟

طراحی داخل کمد دیواری برای لباس و دیگر وسایل شخصی، پیچیده‌تر است. چون فقط بحث تشک و بالش نیست که معمولا اندازه‌های استاندارد دارند. صحبت از مکانی ایده‌آل برای نگهداری انواع لباس زنانه و مردانه، پیراهن، پالتو، کت و شلوار، جوراب، کراوات، روسری، کیف و کفش، لوازم آرایش، اتو، مدارک و… است.

کمد دیواری رختخواب و لباس

موضوع دیگری که این کار را مشکل‌تر می‌کند، صاحب کمد است! آیا صاحب کمد یه نوجوان است یا کودک یا زن و شوهر؟ آیا قرار است این کمد به صورت مشترک بین دو یا سه نفر استفاده شود؟ آیا این کمد قرار است کاملا شخصی باشد یا جنبه عمومی برای تمام اعضای خانواده را دارد؟ همه این نکات مهمند و باید هنگام طراحی داخل کمد دیواری برای لباس در نظر بگیرید.

یک مورد مهم دیگر که باید در نظر بگیرید این است که یک یا چند طبقه(معمولا قسمتا بالای کمد) را باید برای ذخیره لباس‌های فصلی در نظر بگیرید. مثلا در گرمای تابستان واقعا واجب نیست کت و پالتو و کاپشن را در قسمتی قرار دهید که لباس‌های مورد استفاده روزانه خود را نگهداری می‌کنید.

کمد دیواری رختخواب و لباس

کمد دیواری برای رختخواب و لباس را کجا بگذاریم؟

یک چالش بزرگ دیگر که با آن روبرو هستیم(خصوصا در آپارتمان‌های کوچک) این است که کمد دیواری را کجا بسازیم؟ بهترین کار این است که یک دیوار کامل اتاق را به کمد دیواری رختخواب و لباس اختصاص دهید. جایی که هیچ مبلمان دیگری قرار نداشته باشد و رفت و آمد و باز و بسته کردن در کمد راحت‌تر صورت بگیرد.

کمد دیواری رختخواب و لباس

چرا باید طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب و لباس را خودمان انجام دهیم؟

داشتن یک کمد دیواری اختصاصی که همه وسایلتان را مرتب و منظم در خود جا دهد خیلی لذت‌بخش است. از طرفی قیمت آن، با قیمت یک کمد دیواری آماده برابر است. پس اگر قرار است همان مقدار هزینه کنید چه بهتر که طراحی داخل آن را خودتان به عهده بگیرید.

مطابقت با دکوراسیون منزل

یکی از مزایای سفارش کمد دیواری دلخواه این است که امکان این را به شما می‌دهد تا طرح، مدل و رنگ آن را هماهنگ با بقیه وسایل و مبلمان خود انتخاب کنید. حتی گاهی خانواده‌ها سفارش ساخت کابینت آشپزخانه و کمد دیواری اتاق‌های خود را به یک شرکت می‌سپارند. هر دو با یک متریال و مشخصات شبیه هم و کاملا مطابق با نیاز و سلیقه اعضای خانواده، به طور همزمان ساخته و نصب می‌شوند.

مطابقت با نیازمندیهای هر فرد

کمد دیواری اتاق یک کودک باید حتما جایی برای نگهداری انبوه اسباب‌بازیهای آنها داشته باشد. برای کمد دیواری اتاق یک نوجوان حتما جایی شبیه کتابخانه یا حتی میز تحریر در نظر می‌گیرند. و بالاخره کمد دیواری اتاق والدین باید دارای امکاناتی برای ذخیره لباس‌های خانم و آقا داشته باشند. همچنین در صورت تمایل می‌توانند روی درب کمد آینه‌های قدی نصب کنند یا جایی برای تعبیه تلویزیون پیش‌بینی کنند.

کمد دیواری رختخواب و لباس

گذشته از همه اینها، افرادی هستند که چمدان‌هایی دارند پر از لباسها و وسایل نوستالژیک که طاقت دل کندن از آنها را ندارند! یا وسایلی که حجم زیادی دارند و ممکن است در طول سال فقط یک یا دو بار مورد استفاده قرار بگیرند. لذا بسیار مهم است که در طراحل داخل کمد دیواری رختخواب و لباس خود جایی برای اینگونه وسایل نیز پیش‌بینی کنید.

وقتی کمد دیواری رختخواب و لباس را خودتان طراحی ‌می‌کنید، با دست باز و آگاهانه همه این موارد را در نظر خواهید گرفت و حتی امکان این را دارید که پس از طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب و لباس آن را به یک طراح حرفه‌ای نشان دهید و از پیشنهادهایش برای بهتر و کاربردی‌تر شدن آن بهره ببرید.

کمد دیواری رختخواب و لباس

اندازه کمد دیواری برای رختخواب و لباس را خودتان انتخاب می‌کنید

شما قادر خواهید بود اندازه دقیق هر قفسه، هر کشو و طبقه را خودتان انتخاب کنید. اندازه قسمت آویز لباس در کمدهای آماده معمولا کم است و پایین لباسها جمع می‌شود. اما اینجا همه چیز دست خودتان است. برای کمدهای مشترک می‌توانید دو بخش کاملا قرینه و هم‌اندازه بسازید یا اینکه کاملا برعکس، اندازه‌ها را متفاوت و مطابق نیاز صاحب آن کمد تخمین بزنید. وقتی اندازه کمد دیواری برای رختخواب یا لباس دست خودتان باشد همه چیز امکانپذیر و لذت‌بخش می‌شود.

کمد دیواری رختخواب و لباس

انتخاب متریال دلخواه برای درب و بدنه کمد

امکان جذاب دیگری که سفارش و شخصی‌سازی کمد دیواری رختخواب و لباس به شما می‌دهد این است که در انتخاب متریال بدنه و درب کمد(چوب، ام دی اف، ممبران یا هایگلاس) کاملا آزادید! قطعا مزایا و معایب هر کدام از آنها را می‌دانید و بر اساس نیاز و سلیقه خود بهترین تصمیم را می‌گیرید.

به عنوان مثال اگر اتاق کوچک و کم نوری دارید کمد دیواری هایگلاس به دلبازتر شدن و انعکاس نور در اتاق کمک زیادی می‌کند. یا اگر کلاسیک‌پسند هستید می‌توانید با سفارش درب کمد ممبران، از حکاکی‌های ظریف و پر نقش و نگار لذت ببرید(که البته طرحهای آن را نیز می‌توانید انتخاب کنید).

کمد دیواری رختخواب و لباس

اما این روزها کمتر کسی برای کمد دیواری رختخواب و لباس، چوب را انتخاب می‌کند. چون کمدهای چوبی امتحان خود را پس داده‌اند و مشکل تاب برداشتن و خم شدن و شکستن قفسه‌ها در درازمدت را دارند. علاوه بر اینکه خیلی سنگین هستند و جابجایی و نصب آنها بدون مشکل نخواهد بود. در این زمینه کمد دیواری ام دی اف کارایی بیشتری دارد.

انتخاب یراق آلات مناسب و باکیفیت

دستگیره‌ها و لولاها و قفل‌ها و سایز تجهیزات دیگر نیز بسیار مهمند. هم از لحاظ زیبایی ظاهری و هم کیفیت و کارایی. اگر لولاهای کمد دیواری رختخواب و لباس محکم و مرغوب نباشند ناگزیر به تعمیر و تعویض چندباره آنان خواهید شد. مضاف بر اینکه ممکن است بی‌کیفیتی لولاها موجب آسیب یا شکستن درب شود. پس بهتر است از همان ابتدا بهترین یراق‌آلات را انتخاب کنید.

کمد دیواری رختخواب و لباس

کمد دیواری رختخواب ریلی یا لولایی

درب ریلی یکی از امکانات جدید و جذاب کمدهاست که بزرگترین مزیت آن عدم نیاز به فضایی جلوی کمد برای باز و بسته کردن درب آن است. مزیت دیگر درب ریلی این است که در کمدهای قدی و بلند، وزن زیاد درب موجب آسیب به لولا یا کنده شدن آن نمی‌شود. اگر اتاق کوچکی دارید، کمد دیواری رختخواب ریلی سفارش دهید.

کمد دیواری رختخواب و لباس

در انتخاب تخته‌ها و قفسه‌ها دقت کنید

کمد دیواری که مخصوصا برای نگهداری رختخواب ساخته می‌شود باید وزن زیادی تحمل کند و متریالی که برای بدنه و قفسه‌ها انتخاب می‌کنید باید استحکام کافی برای تحمل این وزن را در طول سالیان زیاد داشته باشد.

با این وجود بهتر است در طراحی داخل کمد دیواری رختخواب تعداد قفسه‌های بیشتری در نظر بگیرید که این وزن زیاد بین طبقات مختلف تقسیم شود و همه فشارها روی یک تخته قرار نگیرد.

کمد دیواری رختخواب و لباس

قیمت کمد دیواری رختخواب و لباس

شرکت ابنیه سازان هونام سابقه‌ای طولانی و درخشان در زمینه ساخت و نصب انواع کابینت آشپزخانه و کمد دیواری رختخواب و لباس دارد. تعداد و کیفیت پروژه‌های کمد دیواری و پروژه‌های کابینت آشپزخانه گواه صداقت و کیفیت کار ماست. قیمت کمد دیواری رختخواب و لباس بسته به جنس، اندازه، یراق‌آلات، تعداد قفسه و کشو و قیمت روز ام دی اف متفاوت است. مشاوره رایگان در این زمینه می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

کمد دیواری رختخواب و لباس

 

کمد دیواری رختخواب و لباس

کمد دیواری رختخواب و لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

انواع کفپوش خانه و مکان‌های اداری، مقایسه مزایا و معایب

نصب انواع کفپوش بهترین گزینه برای تغییر حال و هوا و نوسازی منازل است. با انتخاب رنگ دلخواه در بین انواع طرح و رنگ‌های کفپوش‌ها ...
ادامه مطلب

مزایا و معایب کفپوش لمینت، چرا کفپوش لمینت بخریم؟

بررسی مزایا و معایب لمینت کف آشنایی با مزایا و معایب کفپوش لمینت به عنوان یک کفپوش مدرن ضروری است. مدت زیادی نیست که لمینیت ...
ادامه مطلب

در ضد سرقت چیست؟ معرفی کامل اجزای در ضد سرقت

در ضد سرقت چیست؟ چرا باید از آن استفاده کنیم؟ با بزرگتر شدن شهرها و افزایش جمعیت، نیاز به امنیت نیز بیشتر حس می‌شود. بنابراین ...
ادامه مطلب

طرح درب ضد سرقت CNC یا مدرن و کلاسیک با عکس و جزئیات و قیمت

اگر طرح درب ضد سرقت برایتان مهم است این مقاله برای شماست. اینجا جدیدترین طرحهای درب ضد سرقت به همراه عکس و جزئیات و مشخصات ...
ادامه مطلب

تفاوت‌ نیلینگ و انکراژ، صفر تا صد دو روش پایدارسازی گود

نیلینگ و انکراژ: دو روش برای پایدار سازی خاک نیلینگ و انکراژ دو روش متداول در مهندسی عمران برای پایدارسازی خاک و جلوگیری از ریزش ...
ادامه مطلب

تفاوت درب ضد سرقت چوبی و فلزی، کدام بهتر است؟

امروزه با افزایش آمار سرقت، استفاده از درب های ضد سرقت برای آپارتمان ها به ضرورتی انکار ناپذیر تبدیل شده است. این درب ها با ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟