درب لابی ضد سرقت|کاتالوگ، قیمت و انواع درب ضد سرقت لابی دولنگه و تک لنگه

درب لابی ضد سرقت

درب لابی ضد سرقت درواقع یکی از انواع درب ضدسرقت است که دولنگه یا یک و نیم لنگه به منظور استفاده برای ورودی ساختمان ساخته می‌شود. البته درب ضد سرقت لابی تک لنگه هم داریم.

در این مقاله به بررسی انواع درب لابی ضد سرقت و مشخصات فنی آنها می‌پردازیم. لابی اولین بخشی است که با ورود به ساختمان توجهات را به خود جلب می‌کند. ساختمان‌ها و مجتمع‌های شلوغ لابی را به عنوان محلی برای جمع شدن اعضای ساختمان استفاده می‌کنند و مذاکرات و صحبت‌های مهم را در این بخش انجام مي‌دهند. بنابراین انتخاب درب لابی ساختمان اهمیت فراوانی پیدا می‌کند.

درب لابی ضد سرقت موجب تامین امنیت بیشتر ساختمان می‌شود و در کنار امنیت ظاهر و زیبایی آن هم اهمیت فروانی دارد. بنابراین درب ضد سرقت لابی باید هم زیبا و هم ایمن باشد. البته به جز این دو مورد توجه به قیمت و کیفیت درب لابی ضد سرقت هم مورد توجه است. در ادامه این پارامترها را بیشتر بررسی می‌کنیم.

درب لابی ضد سرقت

همانطور که احتمالا می‌دانید درب لابی ورودی ساختمان می‌تواند فقط یک قفل ساده داشته باشد یا اینکه ضد سرقت باشد. درب لابی ضد سرقت ساختار متفاوتی دارد. از جمله اینکه یک ورق فلزی سرتاسری داخل اسکلت درب موجود است. به همراه عایق ضد صدا و سرما و گرمای بیرون که عموما از جنس پلی اورتان گرم است. به علاوه اینکه قفل درب ضد سرقت لابی یک قفل معمولی نیست. برند قفل درب لابی ضد سرقت کاله یا داف ترک است که با قفل شدن آن همزمان زبانه‌هایی در قسمت بالا و پایین درب نیز فعال می‌شوند.

درب لابی ضد سرقت شیشه خور

انواع درب های ضد سرقت لابی براساس متریال

ساختار درونی درب های ضد سرقت لابی یعنی همان اسکلت درونی همه شبیه هم است. اما روکش آنها متفاوت است. درب لابی ضد سرقت با روکش چوب طبیعی، MDF یا فلزی داریم. تفاوت قیمت درب لابی ضد سرقت از همین جنس روکش آن ناشی می‌شود.

همچنین قفل‌های متنوعی برای انواع درب های ضد سرقت لابی استفاده می‌شود که امنیت بیشتری را تامین کند. در ادامه انواع درب ضد سرقت لابی را معرفی می‌کنیم.

درب ضد سرقت لابی ساختمان با روکش چوب طبیعی

یکی از انواع درب لابی ضد سرقت از جنس چوب طبیعی است. البته درب‌های ضد سرقت لابی به صورت چند لایه ساخته می‌شود و قفل‌های متنوعی در آن به کار می‌گیرند. درب های ضد سرقت لابی که روکش چوب دارند زیباتر هستند. درب های حکاکی شده با طرح‌های قوسی و ترکیب شیشه و چوب جذاب که مانند شناسنامه ساختمان عمل می‌کنند.

اما وزن درب لابی چوبی ضد سرقت خیلی زیاد بوده و نصب آن را باید حتما به یک متخصص بسپارید تا درب را به درستی در چارچوب گنجانده شده و رگلاژ شود. جنس چوب طبیعی درب لابی ضد سرقت شامل بلوط، گردو، راش می‌شود و زیبایی و جلوه ویژه‌ای دارد.. هسته اصلی و مرکزی درب‌ های ضد سرقت چوبی، فلزی است تا مقاومت درب حفظ شود. همان ورق فلزی که سرتاسر ساختار درب را می‌پوشاند.

درب ضد سرقت لابی ساختمان با روکش MDF

اگر درب لابی با روکش MDF انتخاب کنید هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. تفاوت درب لابی چوبی با نوع روکش MDF آن بیشتر در زیبایی ظاهری آن است وگرنه کیفیت هر دو در یک سطح است. درب لابی ضد سرقت با روکش MDF ساختاری کاملا شبیه به درب لابی چوبی دارد. مشخصات فنی مانند ضخامت ورق چارچوب و ورق لنگه و قفل و … در هر دو درب یکی است. اما اگر زیبایی بیشتری از درب لابی که ورودی ساختمان است می‌خواهید باید سراغ درب لابی چوبی بروید.

درب ضد سرقت لابی ساختمان با روکش فلز

یکی از درب های ضد سرقت لابی، درب فلزی است. درهای فلزی بسیار مقاوم و بادوام هستند و استحکام بالایی در مقابل ضربه دارند. در بیشتر مواقع از درب‌های ضد سرقت فلزی برای باغ و ویلا استفاده می‌شود. این سبک‌ از درب‌ها روکش فلزی دارند و در برابر ضربه و فشار هم استحکام بیشتری دارند.

مهمترین ویژگی درب لابی فلزی دوام مثال‌زدنی آن در برابر تغییرات آب و هوایی و باد و باران است.

طرح‌های درب‌های فلزی محدود است و مانند درب‌های چوبی معماری زیبا و جذاب ندارند و هر طرحی قابل اجرا برروی فلز نیست. بنابراین اگر زیبایی اولویت اول شما باشد بهتر است که از مدل‌های چوبی انتخاب کنید. قفل‌های فولادی و با کیفیت در این سبک از درها نیز به کار رفته است و موجب مقاومت بیشتر آن می‌شود. در بعضی مواقع درب‌های فلزی با شیشه هم ترکیب می‌شود و سبکی جدید و مدرن را ایجاد می‌کند.

درب‌ ضدسرقت دو لنگه یا تک لنگه؟

انتخاب درب ضدسرقت دو لنگه یا تک لنگه بسته به عرض لابی متفاوت است. اگر پهنای لابی بیشتر باشد درب لابی هم باید به صورت دو لنگه انتخاب شود. به خصوص برای ساختمان‌های گسترده‌تر انتخاب درهای بزرگ‌تر پیشنهاد می‌شود.

در نظر داشته باشید که هرچه درب‌ لابی ضد سرقت بزرگتر باشد امنیت آن هم بیشتر است. برای درب ضدسرقت دو لنگه از قفل‌های مخفی استفاده می‌شود و مقاومت آن در مقابل سرقت نیز بیشتر است. به‌علاوه تولید درب‌های دو لنگه زمان بیشتری می‌برد و برای نصب و رگلاژ آن هم زمان بیشتری نیاز است. رگلاژ و تنظیم درب ضدسرقت دو لنگه به تخصص ویژه‌ای نیاز دارد و نصاب باید تجربه لازم را داشته باشد.

درب‌های تک لنگه برای آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک کاربرد دارد و می‌توان از تنوع‌ رنگ‌ها و مدل‌های آن انتخاب کرد. درب‌های تک لنگه ترکیب چوب و شیشه‌ای انتخاب جذابی است و دکوری شیک و کلاسیک برشمرده می‌شود.
در بعضی از موارد درب‌های ضد سرقت سه لنگه کاربرد دارد که درب‌های عظیم و سنگین برای باغ‌ها و حیاط‌های درندشت استفاده می‌شود. بنابراین کیفیت درب‌ها قابل سفارشی‌سازی است و می‌توان اجزای آن را به طور کامل تغییر داد.

قیمت درب لابی ضد سرقت چطور محاسبه می‌شود؟

گفتنی است که قیمت درب لابی ضد سرقت براساس متریال متفاوت است. هرچقدر که کیفیت درب ضد سرقت بیشتر باشد و از قفل‌های تخصصی استفاده شود قیمت آن بالاتر خواهد بود.

قیمت درب لابی ضد سرقت براساس ابعاد درب‌ها و ساختار آن تغییر می‌کند. اگر درب ضد سرقت دولنگه را انتخاب کنید هزینه آن نیز بیشتر است. درب‌های مخصوص ویلا اندازه بزرگتری دارد و بنابر متریال(چوب طبیعی، ام دی اف و…) قیمت آن متفاوت است.

البته قیمت یراق آلات و دستگیره در هم متفاوت است و براساس انتخاب قفل‌های خارجی قیمت درب ضد سرقت تغییر می‌کند. همچنین هرچقدر قفل‌های به کاررفته تخصصی‌تر و پیشرفته‌تر باشد برقیمت آن می‌افزاید.

 

جمع‌بندی

امروزه درب لابی در ساختمان اهمیت فراوانی دارد و انتخاب آن زیبایی درون ساختمان را تکمیل می‌کند. بستگی دارد که شما چه اولویت‌هایی دارید؟ درب لابی ساختمان مزایای زیادی دارد و علاوه‌بر امنیت، زیبایی ساختمان را هم تامین می‌کند.

فضای لابی به عنوان بخشی مهمی در ساختمان مورد توجه قرار می‌گیرد و برای جلسات شورای ساختمان و یا سالن انتظار استفاده می‌شود. چیدمان لابی و دکور آن برارزش و زیبایی محیط ساختمان می‌افزاید و براساس دکوراسیون ساختمان می‌توان درب لابی مدرن یا کلاسیک را انتخاب کرد.

متریال مورد استفاده در درب‌های ضدسرقت ساختمانی فلزی یا چوبی است و تنوع طرح‌ها و مدل‌های آن بسیار بالاست. درب‌های فلزی مقاومت بیشتری در برابر ضربه و فشار دارند و درب‌های چوبی موجب تنوع و زیبایی بیشتری می‌شوند.

 

خرید درب ضد سرقت لابی مستقیم از کارخانه

شرکت ابنیه سازان هونام تولید کننده انواع درب لابی و درب ضد سرقت با بهترین کیفیت در ایران است. برای مشاهده نمونه‌های درب لابی ما و کسب مشاوره رایگان به نشانی ما واقع در تهران-بزرگراه رسالت خیابان بنی هاشم خیابان خسروآبادی پلاک ۱۱۴/۱  سر بزنید یا در واتسپ پیام دهید.

سوالات متداول 

درب‌های چوبی بیشتر از جنس چوب‌های طبیعی مانند گردو، بلوط، راش و یا روکش ام دی اف ساخته می‌شوند.

امنیت و زیبایی دو پارامتر اساسی در انتخاب درب‌ لابی ضدسرقت هستند که حتما باید هنگام خرید در نظر بگیرید.

درب لابی دو لنگه بیشتر برای حیاط‌های وسیع و ویلا استفاده می‌شود.

درب لابی دو لنگه موجب امنیت بیشتر ساختمان می‌شود و در آن قفل‌های مخفی به کار می‌برند.

درب‌های تک لنگه بیشتر برای آپارتمان‌ها کاربرد دارد و برای لابی‌های کوچکتر از آن استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ، ساده و شیک در عین حال گرم و پرانرژی

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ گزینه جذابی است که کسی نمی‌تواند به سادگی از کنار آن رد شود! دلیلش این است که سبک نئوکلاسیک، خود سبکی ...
ادامه مطلب

کابینت نئوکلاسیک MDF سفید مشکی

سبک: نئوکلاسیک درب و نما: ام دی اف نوع رویه: رنگ پلی اورتان یراق آلات استفاده شده: برند فانتونی صفحات کانتر: سنگ کورین طراحی و ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری اتاق دخترانه، جدیدترین سمپل‌ها از ساده تا شیک و رویایی

چه طرح و نقش‌هایی بر کاغذ دیواری یک اتاق موجب می‌شود که حس کنید به اتاق یک دختر پا گذاشته‌اید؟ طراحان برای طراحی کاغذ دیواری ...
ادامه مطلب

درب چوبی اتاق خواب | درب چوبی مدرن و کلاسیک | قیمت درب چوبی و کاتالوگ

درب چوبی اتاق خواب درب چوبی اتاق خواب در یک کلام لوکس، باکیفیت و گرانقیمت است. جدیدترین مدل درب چوبی اتاق فضای لاکچری ایجاد میکند ...
ادامه مطلب

انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون جدیدترین مدلهای 1402

جدیدترین مدلهای کاغذ دیواری سال 1400 انواع کاغذ دیواری پشت تلویزیون جدیدترین اتفاقی هستند که در دکوراسیون داخلی رقم خورده است. تلویزیون نقطه کانونی دکوراسیون ...
ادامه مطلب

درب اتاق خواب مدرن: گامی فراتر از زیبایی، دروازه ای به سوی دنیایی مدرن

در دنیای پرشتاب امروز، دکوراسیون منزل نقشی فراتر از زیبایی صرف پیدا کرده است. خانه ما پناهگاهی است برای آرامش یافتن، تجدید قوا کردن و ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟