انواع درب ضد سرقت جدید بر اساس قیمت، یراق آلات و میزان برجستگی طرح روی درب

انواع درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت را می‌توان از زوایای متعددی بررسی کرد. انواع درب ورودی ضد سرقت از لحاظ قیمت، قطعات و یراق آلات، محل تولید، برند یا طرح روی درب که در این مطلب به همه آنها خواهیم پرداخت.

انواع درب ضد سرقت بر اساس قیمت

قیمت یک درب ضد سرقت به عوامل مختلفی بستگی دارد. تولیدکننده درب ضد سرقت هونام در تهران، انواع درب ضد سرقت تولیدی خود را در سه سری اکونومی، نرمال و هونام پلاس(لوکس) تقسیم‌بندی میکند. همه دربهای ضد سرقت هونام باکیفیت هستند و تفاوت عمده این سه دسته در قطعات به کاررفته در ساختار آنها است.

درب ضد سرقت لوکس(هونام پلاس)

استراکچر درب ضد سرقت هونام پلاس بسیار محکم و غیرقابل نفوذ است. ضخامت ورقهای به کار رفته در آن بیشتر بوده و درصد امنیت آن بسیار زیاد است.

مشخصه دیگر دربهای ضد سرقت هونام پلاس ظاهر آنها است. درب‌های ضد سرقت لوکس روکش چوب راش یا گردو با منبت‌کاری‌های ظریف و هنرمندانه دارند. به دلیل طرح برجسته وزن درب ضد سرقت لوکس هم بیشتر است و ساختار آن باید محکم‌ و باکیفیت باشد تا این وزن سنگین را تحمل کند.

مشخصات فنی درب ضد سرقت لوکس (هونام پلاس)

 • ضخامت ورق چارچوب: 2 میلیمتر
 • ضخامت ورق لنگه: کلاف قوطی 50 در 30 با ضخامت 2 میلیمتر
 • ضخامت ورق داخل لنگه: فول هارد(تمام ورق) 1 میلیمتر
 • قفل درب ضد سرقت: مولتی فنلاندی یا ترک
 • عایق داخل درب: فوم پلی اورتان گرم
 • دور لنگه درب: آلومینیوم آنادایز
 • سایر مشخصات: تقویت دور قفل(سیلندر کامل کاور میشود)
 • دارای نوار درزگیر فشاری
 • اجرای پروفیل قائم و افقی پشت ورق فلزی داخل لنگه
 • امکان تولید درب با رنگ پولیشی

بدیهی است که قیمت درب ضد سرقت لوکس بیشتر از سری اکونومی و نرمال است و برای ساختمان‌های مجلل و لاکچری نصب می‌شود. در ایران درب ضد سرقت چوبی لوکس بیشتر از همه طرفدار دارد.

در کاتالوگ درب لابی ضد سرقت مدلهای متنوع و جدید از درب ضد سرقت لوکس را ببینید.

درب ضد سرقت لوکس
درب لابی ضد سرقت لوکس مدل W122

درب ضد سرقت اکونومی

هدف از تولید سری اکونومی درب ضد سرقت در کارگاه هونام ارائه مجموعه‌ای از دربهای ضد سرقت با استراکچر قوی و قیمت مناسب است. دربهای اکونومی شرکت هونام برای یک مجتمع مسکونی و آپارتمان‌ها گزینه ایده‌آلی هستند.

تفاوت عمده دربهای اکونومی و لوکس در طرح و میزان برجستگی روی درب است. نقش و نگار ظریف از چوب خراطی شده و منبت کاری های پیچیده که بیشتر جنبه تزئینی دارند در سری اکونومی حذف می‌شوند.

مشخصات فنی درب ضد سرقت اکونومی

 • ضخامت ورق چارچوب: 1 میلیمتر
 • ضخامت ورق لنگه: 1 میلیمتر
 • ضخامت ورق داخل لنگه: فول هارد(تمام ورق) نیم میلیمتر
 • قفل درب ضد سرقت: کاله ترک
 • عایق داخل درب: یونولیت 4.5 سانتیمتری
 • دور لنگه درب: آهن
 • دارای نوار درزگیر فشاری
 • اجرای پروفیل قائم و افقی پشت ورق فلزی داخل لنگه

در کاتالوگ درب ضد سرقت مدلهای متنوع و جدید از درب ضد سرقت اکونومی را ببینید.

درب ضد سرقت نرمال

درب ضد سرقت نرمال از لحاظ کیفیت ساخت بین لوکس و اکونومی قرار می‌گیرد. متقاضیان درب ضد سرقت سری نرمال شرکت هونام کسانی هستند که به استراکچر و کاربرد درب ضد سرقت بیشتر از ظاهر آن اهمیت میدهند.

مشخصات فنی درب ضد سرقت نرمال

 • ضخامت ورق چارچوب: 1.25 میلیمتر
 • ضخامت ورق لنگه: 1.25 میلیمتر
 • ضخامت ورق داخل لنگه: فول هارد(تمام ورق) 0.6 تا 0.9 میلیمتر
 • قفل درب ضد سرقت: کاله ترک
 • عایق داخل درب: یونولیت 4.5 سانتیمتری/پشم سنگ(به انتخاب مشتری)
 • دور لنگه درب: استیل/آلومینیوم/آهن(به انتخاب مشتری)
 • دارای نوار درزگیر فشاری
 • اجرای پروفیل قائم و افقی پشت ورق فلزی داخل لنگه

درب ضد سرقت هونام سری S جز دربهای نرمال شرکت هونام هستند. هرچند، در صورت تمایل مشتری، هر کدام از طرحهای این سری میتوانند با استراکچر لوکس نیز ارائه شوند.

انواع در ضد سرقت بر اساس طرح و میزان برجستگی

اگر بخواهیم درب‌های ضد سرقت را بر اساس طرح روی آن طبقه بندی کنیم به دو دسته کلی نیمه برجسته و برجسته تقسیم می‌شوند.

دربهایی که طرح برجسته دارند معمولا روکش چوب راش یا گردو هستند که با هنر منبت‌کاری و نقش و نگارهای بی‎نظیر تزئین شده‌اند. اغلب درب‌های ضد سرقت چوبی لوکس طرح‌های برجسته چشم نوازی دارند. هرچه این طرح‌ها ظریف‌تر و زیباتر باشند قیمت درب ضد سرقت چوبی لوکس نیز بیشتر می‌شود.

درب‌های ضد سرقت هونام پلاس سری SX شامل مدلهای برجسته و نیمه برجسته با روکش چوب طبیعی هستند.

درب ضد سرقت برجسته
درب ضد سرقت برجسته مدل SX306
مدل درب ضد سرقت جدید
درب ضد سرقت برجسته مدل SX308
درب لوکس ضد سرقت
درب ضد سرقت برجسته مدل SX319

انواع در ضد سرقت بر اساس یراق آلات

درب‌های ضد سرقت بر اساس یراق آلات آنها نیز دسته بندی می‌شوند. هرچه جنس یراق آلات درب ضد سرقت مرغوب‌تر باشد قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. یراق آلات دربهای ضدسرقت هونام معمولا توسط مشتری انتخاب می‌شوند.

انواع یراق آلات درب ضد سرقت شامل موارد زیر هستند:

 • قفل درب ضد سرقت
 • دستگیره ثابت
 • دستگیره متحرک
 • چشمی
 • کوبه یا درکوب
 • روزت
 • قفل پستچی

برخی از یراق آلات مثل دستگیره ثابت یا درکوب صرفا تزئینی هستند و وجود آنها ضروری نیست. یراق آلات لوکس و گران معمولا روی درب‌های ضد سرقت لوکس نیز نصب می‌شوند. یراق آلات برنج یا استیل در این میان گرانترین هستند.

انواع برند درب ضد سرقت

به طور کلی در ایران مدل‌ها و طرح‌های ثابتی از درب ضد سرقت وجود دارد که همه کارخانه‌ها همین مدل‌ها را اما با کیفیت‌های متفاوتی تولید کرده و روانه بازار می‌کنند.

اگر مدل خاصی از درب ضد سرقت چشمتان را گرفته بسیار مهم است که این موضوع را بدانید که همه برندها این مدل را با کیفیت یکسان عرضه نمی‌کنند. مثلا ممکن است یکی از ام دی اف ترک و دیگری با ام دی اف ایرانی مونتاژ شده باشد. بنابراین هنگام خرید حتما در مورد قطعات و یراق آلات مورد استفاده در درب و نوع روکش و رنگ آن سوال بپرسید.

گروه تولیدی هونام دربهای ضد سرقت خود در سه سری اکونومی، نرمال و هونام پلاس عرضه کرده است. تا هر مشتری با توجه به نیازها، سلیقه و بودجه خود بتواند بهترین درب ضد سرقت را در میان این سه سری انتخاب کند. ضمن اینکه برخی از قطعات را نیز میتوانید بسته به کاربردی که در نظر دارید جایگزین کنید.

عوامل تاثیرگذار در کیفیت نهایی انواع برند درب ضد سرقت که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 • ضخامت ورقه فلزی درون درب
 • ضخامت ورقه فلزی چارچوب
 • جنس یراق آلات مخصوصا قفل درب ضد سرقت
 • جنس عایق داخل درب
 • نوع روکش درب ضد سرقت(چوب، ام دی اف، پی وی سی و…)
 • نوع رنگ درب ضد سرقت(رنگ معمولی یا پلی اورتان)

در مطلب نکات مهم در خرید درب ضد سرقت نکات بیشتری را در این مورد میتوانید مطالعه کنید.

انواع در ضد سرقت دولنگه و تک لنگه

درب ضد سرقت می‌تواند تک لنگه، دولنگه یا یک و نیم لنگه باشد. درب‌های ضد سرقت دولنگه و دو و نیم لنگه معمولا برای لابی ساختمان و درب‌های ضد سرقت تک لنگه برای در ورودی آپارتمان نصب می‌شوند.

لازم به ذکر است که انواع در ضد سرقت دولنگه و تک لنگه می‌توانند لوکس با طرح برجسته، یا اکونومی و نرمال با طرح ساده باشند. در ساختار دربهای ضد سرقت دولنگه گاهی برای زیبایی بیشتر از شیشه سکوریت نیز استفاده میکنند که در ادامه بیشتر به دربهای شیشه خور خواهیم پرداخت.

درب لابی ضد سرقت لوکس
درب لابی ضد سرقت دولنگه مدل SO07

انواع درب ضد سرقت بر اساس جنس بدنه

روکش درب‌ ضد سرقت در مدل‌های مختلف چوبی، فلزی یا ترکیبی از چوب و شیشه یا فلز یا تمام چوب است. در ادامه به بررسی انواع درب ضد سرقت شیشه ای و انواع درب ضد سرقت فلزی می‌پردازیم.

انواع درب ضد سرقت شیشه ای

بدنه انواع درب ضد سرقت شیشه ای از ترکیب چوب و شیشه ساخته شده است که به آنها درب شیشه خور نیز می‌گویند. جنس شیشه به کاررفته در انواع درب ضد سرقت شیشه ای معمولا شیشه سکوریت است. استفاده از شیشه در درب ضد سرقت موجب زیبایی هرچه بیشتر آن می‌شود.

نگران امنیت درب‌های ضد سرقت شیشه خور نباشید. چون در بدنه آنها از ورقه‌های فلزی سرتاسری استفاده شده و امنیت آنها از دربهای ضد سرقت تمام چوب یا تمام فلز کمتر نیست.

انواع درب‌های ضد سرقت شیشه ای معمولا دولنگه یا بیشتر دارند و به عنوان درب لابی استفاده می‌شوند. چون در درب لابی فاکتور زیبایی نیز به اندازه امنیت مهم است. به همین دلیل در کاتالوگ دربهای ضد سرقت لابی مدل‌هایی که تلفیقی از چوب و شیشه هستند بیشتر دیده می‌شود.

درب لابی ضد سرقت
درب لابی ضد سرقت شیشه خور مدل SO11

انواع درب ضد سرقت فلزی

نود درصد درب‌های ضد سرقت ایرانی بدنه MDF با روکش چوب دارند. درب روکش چوب ضد سرقت برای در ورودی آپارتمان‌ها انتخابی ایده‌آل است. اما برای منازل ویلایی که درب ورودی آنها در تماس مستقیم با هوای بیرون و نور خورشید است درب ضد سرقت چوبی نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.

خصوصا در مناطق شمالی کشور که همیشه مرطوب و بارانی هستند استفاده از درب روکش چوب منطقی به نظر نمی آید. با وجود اینکه همه درب‌ها در نهایت رنگ پلی اورتان یا الکترواستاتیک می‌خورند باز هم بهتر است مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرند.

برای این گونه موارد انواع درب ضد سرقت فلزی تولید شدند. منظور از درب ضد سرقت فلزی درب‌هایی هستند که بدنه چوبی یا ام دی اف دارند اما یک رویه نازک فلزی با رنگ الکترواستاتیک دارند که سطح درب را در برابر رطوبت و نور آفتاب محافظت می‌کند. مزیت اصلی انواع درب ضد سرقت فلزی این است که می‌توانید آنها را در فضای بیرون و بدون سقف نصب کنید بدون اینکه بابت پوسیدگی یا تغییر رنگ آن نگرانی داشته باشید.

در صورتی که تمایل داشته باشید درب ضد سرقت هونام را با رویه فلزی سفارش دهید، میتوانید فلز رویه ایرانی یا وارداتی را انتخاب کنید. روکش فلزی در تمامی سری‌های اکونومی، نرمال و هونام پلاس قابل اجرا است. در کاتالوگ درب ضد سرقت فلزی طرح‌ها و رنگ‌های متنوع درب فلزی موجود هستند.

انواع درب ضد سرقت با قیمت

شرکت ابنیه سازان هونام یکی از تولیدکننده‎‌های انواع درب ضد سرقت اکونومی، نرمال، لوکس، شیشه خور و رویه فلز در تهران است. این شرکت درب‌های ضد سرقت تولیدی خود را با تضمین کیفیت به بازار عرضه می‌کند. مدل لوکس درب ضد سرقت هونام با نام هونام پلاس معروف است.

یکی از مزیت‌های خرید درب ضد سرقت از تولیدی هونام این است که شما می‌توانید تمامی قطعات و یراق آلات درب ضد سرقت را طبق نظر و سلیقه خود سفارش دهید.  

جهت دریافت کاتالوگ انواع درب ضد سرقت با قیمت با شماره 09106676971 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

تفاوت‌ نیلینگ و انکراژ، صفر تا صد دو روش پایدارسازی گود

نیلینگ و انکراژ: دو روش برای پایدار سازی خاک نیلینگ و انکراژ دو روش متداول در مهندسی عمران برای پایدارسازی خاک و جلوگیری از ریزش ...
ادامه مطلب

کابینت نئوکلاسیک چیست؟ کابینت کلاسیک اما با تجملات و تزئینات کمتر!

اینکه کابینت نئوکلاسیک چیست و آیا به درد آشپزخانه ما می‌خورد یا نه سوال بسیاری از متقاضیان خرید و ساخت کابینت آشپزخانه است. بحث کابینت ...
ادامه مطلب

جدیدترین طرح‌های درب اتاق خواب سفید، سبک مدرن و کلاسیک

یکی از موارد بسیار موثر در زیبایی دکوراسیون منزل دربهای داخلی آن هستند. درب اتاق خواب سفید اولین گزینه برای افرادی است که به دنبال ...
ادامه مطلب

انواع درب لابی چوبی مدرن و کلاسیک، تک لنگه و دولنگه، زیبا و مستحکم

درب لابی چوبی چیست؟ چرا باید درب لابی چوبی بخریم؟ درب لابی تمام چوب برای چه سبک ساختمان‌هایی مناسب است؟ قیمت درب لابی چوبی چقدر ...
ادامه مطلب

جدیدترین طرح های لمینت کف ترند سال 2022

راهنمای جامع انتخاب طرح های لمینت کف برای منزل و محل کار طرح های لمینت کف قبلا ساده و محدود بودند. اما با گذشت زمان ...
ادامه مطلب

کاغذ دیواری طرح ابر و بادی و آبرنگی

کاغذ دیواری طرح ابر و بادی و آبرنگی همه آلبوم‌های کاغذ دیواری شرکت ابنیه سازان هونام به عنوان مرکز خرید کاغذ دیواری در تهران مقدم ...
ادامه مطلب

محصولات پرفروش

محصولات و خدمات

×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟