درب ضد حریق

درب ضد حریق یا درب خروج اضطراری طبق مقررات ملی ساختمان باید حتما روی همه بناها نصب شود. اجزای درب ضد حریق همگی نسوز هستند و سازنده درب ضد حریق ملزم است محصول خود را به تایید سازمان آتش نشانی برساند.

فلز به کار رفته در چارچوب و در ضد حریق از جنس آهن گالوانیزه است که ضد زنگ است. اسکلت داخل درب ضد حریق از یک شبکه فلزی سراسری پوشیده شده است. به منظور ایمنی بیشتر رنگ درب ضد حریق از نوع پودر پاششی نسوز(الکترواستاتیک) و ضد حرارت است.

دستگیره درب ضد حریق از نوع آنتی پنیک است که در زمان حادثه به راحتی باز می‌شود. همچنین دارای جک آرام بند است که پس از خروج به صورت خودکار بسته می‌شود.

وزن درب ضد حریق معمولا بالای 70 کیلوگرم و میزان مقاومت آن در برابر آتش تا 850 درجه و گاهی بالاتر است.

رنگ درب ضد حریق بیشتر مواقع قرمز است چون رنگ قرمز نشانه هشدار و خطر است. اما می‌توانید درب ضد حریق را در رنگهای دیگری چون سفید، کرم، طوسی یا مشکی نیز سفارش دهید.

دربهای ضد حریق را عموما در راه پله ها، پارکینگ یا خروجی اضطراری نصب می‌کنند. هنگام آتش سوزی افراد یک ساختمان می‌توانند خود را به درب ضد حریق برسانند و تا رسیدن کمک و پشت آن پناه بگیرند. چون درب ضد حریق تا حداکثر 120 دقیقه اجازه نمی‌دهد آتش و دود از آن عبور کند یا به طبقات دیگر ساختمان سرایت کند.

 

درب ضد حریق

شرکت ابنیه سازان هونام افتخار این را دارد که سالها به عنوان تامین کننده متریالهای درجه یک ساختمانی چون انواع درب ساختمانی مثل درب ضد سرقت، درب داخلی، درب لابی و درب ضد حریق فعالیت می‌کند.

برای خرید درب ضد حریق باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که تاییدیه سازمان آتش نشانی را داشته باشد. سپس درب ضد حریق مورد نظر خود را در ابعاد، رنگ و میزان مقاومت آن سفارش دهید.

به بالای صفحه بردن
×

بازدیدکننده گرامی

اگر نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با مدیر سایت تماس بگیرید!

× سوالی دارید؟